Kosmetyki do makijażu dla dzieci – czy warto je kupić w prezencie?

0
1019

Dzieci, a w szczególności dziewczynki są zawsze żywo zainteresowane wszystkim, co kolorowe i błyszczące. Z tego też powodu makijaż zawsze zwraca ich uwagę. Niejedna mała księżniczka zazdrości mamie zestawu kosmetyków. Czy warto kupić dla malucha kosmetyki dedykowane dzieciom?

Dzieci uwielbiają naśladować rodziców, szczególnie jeśli mowa o czynnościach, które są zarezerwowane tylko dla dorosłych. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, jeśli rodzice mówią, że czegoś nie wolno, to dla maluchów jest to jeszcze bardziej atrakcyjne. Na nic się więc zda chowanie kosmetyczki, mały wizażysta i tak prędzej, czy później dopadnie nasze szminki i cienie do powiek, by zrobić sobie makijaż tak, jak mama. Z kosmetykami tak już jest. Niemal zawsze wzbudzają ciekawość maluchów. W końcu są tak podobne do kredek i farb, a dorośli używają ich do twarzy — to po prostu musi być coś świetnego. Na rynku pojawia się obecnie niezwykle wiele zestawów kosmetycznych do zabawy, tworzonych z myślą o dzieciach. To doskonały pomysł na prezent dla małego makijażowego artysty. Czym różnią się takie kosmetyki, od tych zwykłych? Czy ich używanie jest bezpieczne? Jak wybrać dobre zestawy do makijażu dla dzieci?

Zestaw kosmetyków dla dziecka — czy to dobry pomysł?

Większość małych dzieci, a w szczególności dziewczynek, w pewnym wielu przechodzi fascynację makijażem. Dorośli wcale nie powinni się dziwić. W końcu malują się ”panie w telewizji”, ulubione gwiazdy muzyczne, księżniczki w bajkach, no i oczywiście mama. Dla maluchów wizaż wydaje się szczególnie intrygujący, gdyż jak już wcześniej zauważyliśmy, zarezerwowany jest dla dorosłych. Dodatkowo chyba nie trzeba nikomu mówić, jak bardzo szkraby uwielbiają wszelkie przebieranki i metamorfozy. Kosmetykami na twarzy zmalować można niemal wszystko, więc jest to kolejny punkt, który tłumaczy nam tak duże zainteresowanie kosmetykami. Dlaczego mamy więc zabraniać dzieciom rozwijać swą kreatywność? Oczywiście, malowanie na co dzień nie wchodzi w grę, ale dla zabawy — dlaczego nie? Zestawy do makijażu dla dzieci to doskonały pomysł na prezent dla malucha. Warto jednak pamiętać, by wybierać sprawdzone zestawy, tworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Dzięki temu mały wizażysta będzie mógł w pełni bezpiecznie rozwijać swe zdolności i dumnie nosić ”prawdziwy makijaż”.

Mały fan makijażu — jakie kosmetyki wybrać? (dedykowane)

Mamy, które nie pozwalają swym dzieciom szperać w kosmetyczne, mają naprawdę wiele racji. Nie chodzi tu jednak wcale o to, że zazwyczaj produkty znajdujące się w niej są kosztowne i zwyczajnie szkoda zużywać ich na zwykłą zabawę (chociaż nic nie boli tak, jak zniszczenie luksusowej szminki). Kosmetyki mogą bowiem najzwyczajniej w świecie wywołać wiele alergii na delikatnej, dziecięcej skórze. Używanie ich przez maluchy jest więc niewskazane. Wysypka, podrażnienie, czy swędzenie, to tylko nieliczne z dolegliwości, jakie mogą pojawić się po użyciu produktów do wizażu dla dorosłych. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków kolorowych dedykowanych najmłodszym. Jednym z takich, jest na przykład jeden z najczęściej polecanych, czuli vipera tutu zestaw do makijażu dla dzieci. Wyróżnia się doskonałym składem, a przy okazji wygląda niezwykle uroczo, co jest niebywale ważne w tym właśnie przypadku.

Bezpieczne kosmetyki dla dzieci — najważniejszy jest skład

Jeśli chcemy kupić zestawy do makijażu dla dzieci, powinniśmy pamiętać, by zawierały one kosmetyki odpowiedniej jakości. Co to właściwie oznacza? To proste, muszą mieć po prostu dobry skład. Zawsze zwracajmy na to uwagę, ponieważ wiele składników może przyczynić się do wywołania uczulenia. Najlepiej sprawdzą się przede wszystkim wszelkie naturalne formuły. Chemia nie wchodzi w grę, gdyż musimy mieć na uwadze, że produkty mogą wylądować nie tylko na twarzy malucha, ale i na przykład w buzi. Dlatego też, jeśli zestawy do makijażu dla dzieci są wątpliwej jakości, postawmy na inne produkty, na przykład wspomniane wcześniej, kosmetyki dla najmłodszych marki Vipera.

Dziecięcy manicure — lakiery dedykowane najmłodszym

Czy lakiery dla paznokci dla dzieci to dobry pomysł? A dlaczego nie? Malowanie paznokci w formie zabawy, podobnie jak makijaż, nie jest niczym zły. Zanim jednak stworzymy domowy salon manicure, musimy pamiętać, by wyposażyć się w odpowiednie lakiery. W tych stosowanych przez nas na co dzień jest mnóstwo składników, które mogłyby przynieść fatalne skutki przy aplikacji u dzieci. Musimy mieć na uwadze także, że maluchy często biorą paluszki do buzi. Lakiery dla paznokci dla dzieci muszą być więc w pełni nieszkodliwe, bezpieczne oraz hipoalergiczne. W tym przypadku warto postawić na sprawdzony produkt, jakim jest vipera tutu lakier do paznokci dla dzieci. Formuła lakierów tworzona jest na bazie wody, dzięki czemu bez obaw salon manicure mogą bawić się szkraby od 3 roku życia. Warto też zaznaczyć, że specjalne lakiery dla paznokci dla dzieci usuwa się z płytki niczym naklejki. Nie musimy więc stosować drażniących środków rozpuszczalnych, co jest kolejnym atutem rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]