Kosmetyki dla dzieci - warto czy nie warto?

Kosmetyki dla dzieci powinny zawierać jeszcze bezpieczniejszy skład niż te przeznaczone dla osób dorosłych. Niestety okazuje się, że lwia część produktów dla maluchów zawiera SLS, SLES, parabeny i oleje mineralne. Wybierając kosmetyki dla dzieci, szczególną uwagę warto więc zwrócić na informacje podawane na etykietach.

  1. Na wzór mamy
  2. Co powinny zawierać kosmetyki dla dzieci?
  3. Jakie kosmetyki dla dzieci można kupić?

Na wzór mamy

Małe dziewczynki uwielbiają naśladować swoje mamy, szczególnie jeśli chodzi o stroje i oczywiście makijaż, który małym elegantkom jawi się jako niezwykle atrakcyjny. Nie sposób krytykować za to dzieci, nie sposób im również zabraniać takiej zabawy. Zdecydowanie jednak lepiej zakupić zestaw kosmetyków do makijażu dla dzieci (znajdzie takie m.in. tutaj https://www.wizazsklep.pl/136-kosmetyki-dla-dzieci) niż ryzykować, że same z matczynej kosmetyczki wyciągną to, co będą uważały za stosowne. Trzeba pamiętać, że kosmetyki dla dorosłych, szczególnie te do makijażu, często są zdecydowanie bardziej agresywne i mogą szybko uczulić skórę dziecka.

Co powinny zawierać kosmetyki dla dzieci?

Kosmetyki do makijażu dla dzieci powinny przede wszystkim opierać się składnikach pochodzenia naturalnego. Chodzi tutaj przede wszystkim o wyciągi z roślin (szczególnie dobrze sprawdza się lawenda, nagietek czy rumianek, które przy okazji ładnie pachną). Ważnym składnikiem tego typu produktów powinny być również witaminy, minerały oraz substancje natłuszczające. Nie powinny natomiast w kosmetykach dla dzieci znaleźć się parabeny,  sztucznych konserwantów. Należy unikać sztucznych aromatów i barwników. Szczególną uwagę powinny zwrócić także oleje mineralne, których nazwa sugeruje jakieś właściwości zdrowotne, a tak naprawdę są to pochodne ropy naftowej. Wystrzega się należy również silikonu i glikolu propylenowego. Wszystkie te substancje, a także silne detergenty mogą podrażniać skórę dziecka, a także przyczyniać się do rozwoju chorób skórnych oraz alergii.

Jakie kosmetyki dla dzieci można kupić?

Kosmetyki do makijażu dla dzieci, te sprawdzone i bezpieczne, to narzędzie świetnej zabawy. Przy okazji można je wykorzystać również do rozwijania w dziecku troski o swoje ciało i skórę. Dziewczynki interesują przede wszystkim kosmetyki do oczu i ust. Doskonałym rozwiązaniem są więc błyszczyki dla dziewczynek, które przy okazji nawilżają skórę ust. Podobnie jest w przypadku naturalnych cieni do powiek, a także różów do policzków. Nawet lakiery do paznokci dla dzieci mogą być bezpieczne i nieinwazyjne. Trzeba jednak pamiętać, aby za każdym razem sprawdzić ich skład.

[Głosów:1    Średnia:5/5]