neurolog

Każdy z nas wie, jak ważne jest dbanie o zdrowie, a im wcześniej postawiona diagnoza i podjęte leczenie, tym lepsze mogą być rokowania w późniejszym wieku. Dlatego już od najwcześniejszych etapów życia powinno się kontrolować stan zdrowia dzieci i młodzieży. Dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę w szczególności na dwóch lekarzy specjalistów: neurologa i psychiatrę.

Neurolog dziecięcy

Neurolog dziecięcy to lekarz specjalista, który zajmuje się diagnostyką, a także leczeniem chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Leczy choroby, mających podłoże neurologiczne, zajmuje się schorzeniami mózgu, rdzenia kręgowego oraz nerwów u niemowląt, dzieci i młodzieży.

Kiedy wybrać się z dzieckiem na kontrolę do neurologa? Neurolog dziecięcy – Warszawa

Na kontrolę do neurologa dziecięcego należy wybrać się w momencie, w którym dziecko jest wcześniakiem, albo ma bardzo niską wagę ciała. Innym wskazaniem do odbycia konsultacji neurologicznej może być przebyta ciąża zagrożona albo mnoga. Kolejnymi, choć równie istotnymi czynnikami, które dają wskazania do odbycia wizyty, są infekcje wirusowe kobiety będącej w ciąży, albo urodzenie dziecka poprzez cesarskie cięcie.

Do wizyty u specjalisty powinny skłonić także inne symptomy, które można zaobserwować u niemowląt, takie jak: asymetria ciała i nieprawidłowe napięcie mięśni, w tym prężenie ciała podczas leżenia. Kolejne niepokojące sygnały to między innymi częste kolki i wymioty, zaciskanie pięści z chowaniem kciuka, zaburzenia snu czy brak zainteresowania zabawkami u niemowląt.

U starszych dzieci symptomy takie jak zaburzenia chodu, drżenie ciała i napady drgawek oraz omdlenia powinny być powodem wizyty u neurologa. Skłonić mogą do niej także reakcje lękowe, problemy z koncentracją czy regres rozwojowy.

Jeżeli zależy ci na profesjonalnej i kompleksowej pomocy, powinieneś zgłosić się do kliniki Psychomedic. W klinice zatrudnieni są najwybitniejsi specjaliści z zakresu psychologii, psychiatrii i neurologii dziecięcej.

Kiedy neurolog kieruje do psychiatry? Psychiatra dziecięcy – Łódź

Niektóre problemy dzieci i młodzieży, oprócz podłoża neurologicznego, mają także przyczyny leżące w psychice. Holistyczne podejście lekarza neurologa powinno go skłonić do skonsultowania diagnozy również z innym specjalistą: psychiatrą dziecięcym.

Do psychiatry dziecko może zostać skierowane, gdy zaobserwowane u niego problemy wychowawcze i rozwojowe wymagają kompleksowego podejścia i połączenia terapii farmakologicznej z psychologiczną. Psychiatra może ocenić – często właśnie przy współpracy z innymi specjalistami, takimi jak neurolog – przyczyny występowania zaburzeń oraz podjąć skuteczne, kompleksowe leczenie, oparte zarówno na podawaniu dedykowanych leków, jak również terapii behawioralnej, indywidualnej lub w grupie.

W zapomnienie powinny już odejść mity na temat leczenia psychiatrycznego, stawiające człowieka, a szczególnie dziecko, na gorszej pozycji. Dlatego, jeśli widzisz, że twojemu maluchowi potrzeba pomocy, nie zwlekaj. Warto zgłosić się do kliniki Psychomedic, w której największy nacisk kładziony jest na dobro pacjenta, współpracę i obustronne zrozumienie. Dzięki temu podjęta może zostać najskuteczniejsza terapia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]