pies

Wiele z nas marzy o pięknym ogrodzie, które będzie zarówno miejscem relaksu z drinkiem w ręce i kiełbaskami na grillu, ale również oazą spokoju, do któren możemy przyjść w celach kontemplacji lub przeczytania w naszej ulubionej książki. Nic dziwnego, każdy chce mieć swoje miejsce odpoczynku po ciężkim dniu w pracy lub w szkole. Co jednak w sytuacji gdy posiadamy psa, który nie należy do najgrzeczniejszy stworzeń. Tak naprawdę nie musimy rezygnować z pięknego ogrodu, jeżeli pod naszym dachem mieszka psiak. Wręcz przeciwnie! Można te dwie rzeczy pogodzić. Sprawdź jakie to proste!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/pies-a-ladny-ogrod/

Strefa dla pupila

Aby uchronić ogród przed niesfornym pupilem najlepiej będzie wydzielić jego własną indywidualną przestrzeń ogródka. W ten sposób będzie mógł on spędzać czas z nami. Podczas grilla, kiedy Ty leżysz z drinkiem na leżaku, psiak jednocześnie może bawić się na swojej strefie, kopać, niszczyć oraz załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne bez problemu.

Stworzenie takiego miejsca dla psiaka jest niedrogie oraz wcale nie pracochłonne. Jedyne co należy zrobić, to zakupić płotek w markecie budowlanym. Teraz tylko wydzielamy miejsce dla psiaka i gotowe. Reszta należy do Ciebie. Możesz ulepszyć tą strefę dla zwierzątka, pozostawiając mu zabawki lub też pozostawić taką jaka jest.

Ochrona ogródka warzywnego

Aby psiak nie zniszczył waszego ogródka, możemy go w łatwy sposób uchronić. Standardowo możemy ogrodzić go siatką lub niewielkim płotkiem, którego pies nie przeskoczy. W taki sposób uchronimy swoje uprawy czy też kwiatki przed niesfornym zwierzakiem.

Dobrym rozwiązaniem będzie również założenie szklarni, którą możemy zbudować ze starych okien lub drewnianej konstrukcji, którą następnie otoczymy folią.

Zobacz też: http://zespolnapiecia.pl/czy-warto-decydowac-sie-na-slub/

[Głosów:0    Średnia:0/5]