Jakie meble przydadzą się dla niemowlaka

Oczekiwanie na przyjście niemowlęcia na świat to czas, w którym rodzice szykują nie tylko ubranka, pieluszki i dziecięce akcesoria, ale i dziecięcy pokoik. Często niemowlęta w pierwszych miesiącach życia śpią wraz z rodzicami w jednej sypialni, dlatego ważne jest dokładne przemyślenie, jak urządzić kącik dla maluszka. Jakie meble są niezbędne dla noworodka?

  1. Wygodne i bezpieczne łóżeczko
  2. Komoda na ubranka i przewijak

Niemowlę początkowo potrzebuje niewielkiej liczby mebli. Właściwie wystarcza mu łóżeczko, w którym spędza większość czasu. Ubranka dla maluszka zmieszczą się bez trudu w komodzie, na której warto umieścić przewijak, by stworzyć wygodną przestrzeń do zmiany pieluchy i pielęgnacji pociechy. Sprawdź, jakie meble wybrać dla niemowlaka.

Wygodne i bezpieczne łóżeczko

Łóżeczko niemowlęce powinno w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby najmłodszych dzieci. Przede wszystkim powinno chronić je przed upadkiem, a także przed zachłyśnięciem się. Ważne jest korzystnie z materacyka, który chroni delikatny kręgosłup dziecka i zapewnia jego prawidłowe podparcie, oraz z pościeli, zmniejszającej ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej. Duża liczba poduszek, kocyków i zabawek jest niebezpieczna dla maluszka, który nie umie poradzić sobie z przedmiotami utrudniającymi mu swobodne oddychanie.

Wiele mam ceni sobie łóżeczka, które można dostawić do łózka rodziców. Dostawki ułatwiają karmienie piersią oraz opiekę nad maluszkiem w nocy. Dzięki nim mamie łatwiej jest wyspać się i wypocząć przed kolejnym dniem, wypełnionym obowiązkami rodzicielskimi.

Komoda na ubranka i przewijak

Niemowlęta szybko wyrastają z ubranek, dlatego dobrze jest umieścić je w pojemnej komodzie. Zmieszczą się w niej nie tylko pajacyki, body i inne ubranka używane aktualnie, ale i odzież w nieco większym rozmiarze. Dodatkowo komoda pomieści akcesoria niezbędne do opieki nad maluszkiem, np. szczotkę do włosków i aspirator, a także chusteczki nawilżane i zapas pieluszek jednorazowych. Dzięki temu w jednym meblu będzie się miało pod ręką wszystko, czego się potrzebuje, by zadbać o pociechę.

Dobrym wyborem do kącika niemowlęcego w sypialni rodziców jest komoda z przewijakiem. Praktyczny mebel łączy funkcję przechowywania z możliwością opieki nad dzidziusiem. Komodę z przewijakiem oferuje między innymi sklep Fiki Miki 24. Model dostępny w sklepie ma komfortową wysokość, dlatego ułatwia przewijanie pociechy, gdy mama ma trudności ze schylaniem się z powodu cesarskiego cięcia lub bólu kręgosłupa spowodowanego noszeniem dziecka na rękach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]