Jak wrócić do formy po porodzie?

Każda kobieta, która została matką, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jej dotychczasowe życie delikatnie mówiąc nieco ulegnie zmianie. Dlatego, żeby podołać wszystkim obowiązkom oraz czerpać radość z bycia matką, tak ważne dla pań jest szybkie powrócenie do formy po ciąży.

Niemały problem dla większości stanowi zbyt duża waga, która powoduje, że czujemy się niekomfortowo oraz mało kobieco. Oczywiście zgubienie nadprogramowych kilogramów nie jest niemożliwe, tylko należy uzbroić się w cierpliwość i starać się opracować strategię, której oczywiście trzeba przestrzegać. Ważne będzie oprócz włączenia do codziennych obowiązków ulubionej aktywności fizycznej oraz zadbanie o zdrową, zbilansowaną dietę, która uwzględni także to czy karmimy jeszcze nasze maleństwo.

Z pewnością szybko zauważymy też spadek formy włosów, skóry i paznokci, które tak pięknie prezentowały się w czasie ciąży, teraz jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, straciły swój blask i sprawiają kłopoty, jakbyśmy miały ich mało. Oczywiście związane jest to z gospodarką hormonalną naszego organizmu, ale też wpływ na taki stan rzeczy ma dodatkowy stres, brak snu, zła dieta. Warto wówczas zrobić coś dla siebie i zaaplikować sobie nie tylko na poprawę humoru wizytę u ulubionej kosmetyczki. Profesjonalista dobierze dla nas odpowiednie kremy, zwłaszcza kiedy dodatkowo nasili się trądzik na naszej skórze, zadba o kondycje naszych paznokci, poprzez nadanie im odpowiedniego kształtu i odżywienie. Wizyta u fryzjera pomoże nam odświeżyć fryzurę, a odpowiednio dobrane preparaty nadadzą włosom blasku i powstrzymają ich wypadanie i łamanie.

Jednak to wszystko na nic, gdy nie nauczymy się wypoczywać, relaksować. Sen to najlepsze lekarstwo na wiele dolegliwości, dlatego ważne by z niego korzystać. Proste czynniki jak wyprofilowana poduszka, czy muzyka relaksacyjna sprawią, że będzie przyjemny i nieco głębszy. Dbajmy też oto, by od czasu do czasu spotkać się ze znajomymi, wyjść gdzieś, tak by nie zaszywać się tylko w domu i nie być niewolnikiem obowiązków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]