Idealny pokój dla ucznia

Pokój dziecka to jego azyl w domu, warto by był magiczny i wyjątkowy oraz odzwierciedlał dziecięcą naturę, bo wówczas jego lokator będzie o niego dbał i chętnie spędzał w nim czas. Oczywiście dla projektanta nie ma większych problemów z jego koncepcją, ale jak zaprojektować go samemu, by uwzględnić miejsce do spania, kąt do zabawy oraz stanowisko do nauki?

Jakie niezbędne element powinien zawierać pokój ucznia?

Przede wszystkim musi się w nim znajdować wygodne i praktyczne łóżko. Może być to rozkładana klasyczna sofa, albo nowoczesna i nadająca pokojowi charakteru wersalka, czy też w przypadku rodzeństwa użyteczne łóżko piętrowe. Drugim niezbędnym meblem będzie biurko, ważny element, który pozwoli na odrabianie prac domowych, ale może też służyć jako miejsce relaksu, gdy zmieścimy na nim komputer. Warto postawić je blisko okna, by wykorzystać jak najwięcej dziennego światła. Możemy kupić biurko klasyczne z półkami i szufladami, często sprzedawane też w zestawie z dodatkowymi regałami.

Gdy pokój jest niewielki warto pomyśleć o biurku narożnym, które może pomieścić więcej rzeczy i zaoszczędzimy w ten sposób przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem w przypadku pokoju dla rodzeństwa jest zakupienie łóżka z biurkiem w jednym, co nie tylko pozwala oszczędzić miejsce, ale również interesująco się prezentuje w pokoju młodzieżowym. Nie wolno zapomnieć też o odpowiednim oświetleniu, które będzie potrzebne podczas odrabiania prac domowych, dlatego zainwestujmy w dobrą lampkę biurkową. Ważnym dodatkiem do biurka jest krzesło, które przede wszystkim powinno być wygodne, dobrze, gdy jest regulowane, wówczas pozwoli na komfort nauki i pracy.

W każdym pokoju młodzieżowym mamy wiele bibelotów, książek, zabawek czy innego sprzętu potrzebnego naszym dzieciom, dlatego oprócz koszy na zabawki, ważnym meblem będzie odpowiedni regał, który pomieści wszystkie te skarby i pozwoli utrzymać względny porządek. Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych kompletów młodzieżowych, które z pewnością przypadną do gustu rodzicom oraz dzieciom, a ich stylistyka zaspokoi nawet najbardziej wymagających.

[Głosów:1    Średnia:5/5]