Arytmia czyli nieprawidłowy rytm bicia mięśnia sercowego. Może pojawić się zarówno u młodych, jak i starszych osób. Każde zaburzenia rytmu należy skonsultować z lekarzem, ponieważ mięsień sercowy jest jednym z najważniejszych organów w naszym ciele. Na wstępie można udać się do lekarza internisty, jednak wizyta u specjalisty kardiologa również powinna być brana pod uwagę. Arytmia serca – jakie są objawy możliwe skutki i metody leczenia?

Jak objawia się arytmia serca?
Zaburzenia rytmu serca objawiają się w bardzo różny sposób. Co odczuwamy, gdy pojawia się arytmia? Mogą pojawić się dodatkowe skurcze, przerwy w biciu serca, bardzo nieregularne uderzenia raz szybsze raz wolniejsze, zbyt szybkie bicie serca.

Jakie są przyczyny arytmii?
Przyczyn pojawienia się arytmii jest bardzo dużo. Po pierwsze stres bardzo często jest winowajcą naszych problemów. Nerwy niestety pierwsze co, to atakują nasz układ krążenia przyczyniając się do pojawienia nerwicowych zaburzeń rytmu serca oraz podwyższonego ciśnienia.
Kolejna sprawa, to nabyte choroby serca. Każda choroba mięśnia sercowego sprawia, że zmienia się jego fizjonomia, co w efekcie powoduje zaburzenia w rytmie.
Wady serca wrodzone, które bardzo często objawiają się właśnie arytmiami.

Skutki pojawienia się arytmii
Nieregularnie bijące serce powoduje bardzo duży dyskomfort. Czujemy się źle, organizm ogólnie jest osłabiony, mogą pojawić się problemy z oddychaniem lub zawroty głowy. Powodem jest niedotlenienie mózgu, które jest efektem nieregularnych uderzeń serca.

Co robić aby było łatwiej?
Jeśli jest taka możliwość najlepiej jest spokojnie usiąść lub się położyć. Relaks jest najlepsza metodą na uspokojenie serca.

Jak leczyć arytmię?
Jak leczyć, to tylko i wyłącznie u lekarza. Dodatkowo możemy sami wspomagać się suplementami takimi jak tran czy magnez. Starajmy się unikać używek i prowadzić higieniczny tryb życia. Ograniczajmy stres i wysiłek fizyczny. Wystarczy stosować się do zaleceń lekarza i swojego zdrowego rozsądku a będzie dobrze.

http://www.gdansk4u.pl/

[Głosów:1    Średnia:1/5]