makijaż na lato

Lato to czas, gdy więcej i częściej wychodzimy na spacery, czy spotkania ze znajomymi. Letnia pogoda sprzyja tego typu aktywności, a co za tym idzie, stawia pytanie o to, jak dbać o swoją urodę. Przecież kobieta, szczególnie w towarzystwie innych osób, chce czuć się elegancka. A żeby tak się właśnie czuła, musi być przede wszystkim zadbana, co wiąże się z odpowiednim makijażem, czy pielęgnacją dłoni.

Lekki makijaż na lato

Pierwszym wyzwaniem dla kobiety, z jakim musi się zmierzyć, jest ochrona przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Niestety słońce to nie tylko witamina D, czy gwarancja opalenizny. Słońce przesusza niestety skórę, powoduje jej podrażnienia i prowadzi do jej szybszego starzenia się. Dlatego też ważne jest, aby przede wszystkim dbać o odpowiednią ochronę. A taką ochronę stanowi dobry podkład, czy krem z wysokim filtrem. To od niego należy zacząć makijaż. A jak malować się latem? Jeśli chodzi o kolorystykę, to jest ona kwestią indywidualną. Ewentualną wskazówką mogą być obowiązujące trendy, czy kolory ubrań, które nosimy.

Kosmetyki do letniego makijażu

Uwagę natomiast należy zwrócić na jakość kosmetyków. Jak zostało już wspomniane, słońce ma ogromny wpływ na skórę. I ma go również na kosmetyki. Potrafi je rozpuszczać, czy rozjaśniać. Poza tym w bardzo ciepłe dni skóra ma tendencję do wzmożonego pocenia się. Cienie, pomadki, czy nawet pudry mogą więc bardzo szybko wyglądać nieestetycznie. I właśnie dlatego należy wybierać latem zdecydowanie lepszej jakości kosmetyki. Malowanie warto zacząć od wspomnianego już podkładu. Na niego można nanieść dobry, matujący puder, który zapobiegnie świeceniu skóry, nawet, gdy będzie się ona pociła.

Jeśli chodzi o oczy – tu polecają się szczególnie wodoodporne cienie oraz tusze. Doklejane rzęsy nie są już modne i coraz więcej kobiet decyduje się usunąć przedłużane rzęsy. W tym celu warto zastosować dobry remover w żelu do usuwania kleju z rzęs jak Secret Lashes. Dopełnieniem może być pomada do brwi. Potrafi ona nie tylko podkreślić naturalny kolor włosków, ale też spektakularnie je ustylizować, zapewniając jednocześnie trwały efekt tej stylizacji.

Jaki makijaż na lato?

Mówiąc o makijażu na lato, nie sposób nie powiedzieć też o paznokciach. Dłonie to przecież atrybut każdej kobiety. Muszą być więc zadbane, a to oczywiście wiąże się z odpowiednim manicure. Ten na lato powinien być przede wszystkim bardzo trwały i oczywiście odporny. Taki manicure może zapewnić między innymi lakier hybrydowy Pink Astromeria. To, co go wyróżnia, to innowacyjna formuła. Pozwala ona uzyskać efekt niczym z salonu kosmetycznego podczas zwykłego, samodzielnego malowania. Szeroka odcieni różu powoduje natomiast, że właściwie każdy może znaleźć kolor dokładnie wpisujący się w jego potrzeby estetyczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]