Czy warto serwisować iPhona

Sprzęt firmy Apple cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Fenomen tego producenta polega na tym, że produkty są starannie wykonane, niewielkich rozmiarów oraz służą przy prawidłowym użytkowaniu latami. Użytkownicy chwalą sobie również niewielkie rozmiary, łatwość korzystania z systemu operacyjnego i liczne uaktualnienia, które usprawniają codzienną pracę na tych urządzeniach. Jednakże czy warto oddać sprzęt do serwis Apple w mieście np. Gdańsk.

Uszkodzenie iPhona

Sprzęt firmy Apple ma sporo zalet, ale niestety bardzo łatwo go uszkodzić. Oczywiście, przy prawidłowym użytkowaniu oraz zabezpieczeniu żywotność powinna być lepsza. Odpowiednia szybka ochronna czy etui chroni telefon w przypadku upadku. Jeśli jednak iPhone ulegnie awarii z naszej winy to warto poszukać dobrego serwisu Apple. Najlepiej, by serwis lub serwisant specjalizował się w sprzęcie tej firmy. Podnosi to jakość usługi, możemy być pewni, że usługa naprawy zostanie zrealizowana na najwyższym poziomie. Do najczęstszych uszkodzeń iPhone zaliczamy: stłuczenie ekranu, rozlanie ekranu, zalanie, uszkodzenie gniazda do ładowania telefonu czy bardzo słaba bateria. Mimo wszystko telefon firmy Apple warto naprawić, gdyż może dalej niezawodnie służyć przez wiele lat. Użytkownicy tego telefonu wspominają, że jeden sprzęt krąży np. wśród kilku osób w rodzinie przez naprawdę długi czas. Jest to większy wydatek, ale zdecydowanie bardzo opłacalny. 

Naprawy pogwarancyjne

Każdy sprzęt ma określony czas gwarancji, po którym może już korzystać tylko z napraw pogwarancyjnych. Serwisy Apple nie wymagają wyzerowania i wyczyszczenia telefonu, tak jak to bywa w przypadku autoryzowanego sklepu. Jest to niewątpliwa zaleta w przypadku, gdy chcemy po naprawie w dalszym ciągu korzystać z urządzenia. Serwisanci doradzą również jak chronić sprzęt, mogą zalecić skorzystanie z różnych akcesoriów. Przykładem takiego serwisu jest https://i-src.pl/, który przeprowadza naprawy na miejscu. Jest to o tyle istotne, że często telefony czy komputery firmy Apple są potrzebne wielu klientom do pracy. Przykładowe usługi, z jakich można skorzystać to wymiana układów elektronicznych, precyzyjna diagnoza, wymiana niedziałających gniazd, mycie w myjce ultradźwiękowej, resetowanie czy odblokowanie urządzenia, wymiana baterii czy ekranu. Wiele osób twierdzi, że niektóre naprawy można wykonać samemu np. wymianę baterii. Nie mając jednak doświadczenia łatwo uszkodzić inne elementy iPhona czy MacBooka. Na dobrej jakości sprzęcie nie warto oszczędzać, zainwestowane pieniądze w naprawę w autoryzowanym serwisie pogwarancyjnym daje pewność, że wszystko będzie działać jak należy, a sprzęt będzie nam jeszcze długo służył.

[Głosów:1    Średnia:5/5]