Higiena noworodka — pieluchy i kosmetyki do wyprawki dla noworodków

0
1110

Pierwsze dni po porodzie są bardzo intensywne. Z tego powodu wielu rodziców decyduje się na stworzenie wyprawki dla nowo narodzonego dziecka, na którą składają się między innymi przedmioty służące do higieny. Jednak zwykły wypad do sklepu może nam nie dostarczyć kosmetyków dla noworodków najwyższej jakości. Choć na półkach piętrzą się buteleczki z dopiskiem „dla dzieci i niemowląt”, to najczęściej nie są one idealne dla noworodków. O czym trzeba pamiętać, wybierając kosmetyki i pieluchy dla niemowlaka?

Naturalne kosmetyki czy dermokosmetyki?

Pytaniem, które zadaje sobie wielu nowych rodziców jest: Czy wybrać kosmetyki naturalne, czy kosmetyki apteczne? Regułą, którą my się posługujemy jest: im mniej składników ma kosmetyk w składzie, tym lepiej, więc pozostaniemy przy kosmetykach naturalnych. Większa ilość substancji w składzie często oznacza dodatki koloryzujące lub nadające zapach, a te bardzo często wywołują uczulenia, czy podrażnienia u noworodków.

Kolejną kwestią jest gdzie kupować naturalne kosmetyki — warto poszukać zaufanego źródła, które będzie przykładało wagę do pochodzenia swoich produktów. Takim sklepem internetowym jest ecosmyk.pl. Przy wyborze kosmetyków dla noworodka najlepiej jest kierować się „im mniej, tym lepiej”. Do higieny nowo narodzonego dziecka nie potrzeba wiele produktów, ale ich jakość powinna stać na bardzo wysokim poziomie.

Pieluchy w wyprawce dla noworodka

Czasy, w których wszyscy korzystali z takich samych, wielorazowych, materiałowych pieluch, już minęły. Teraz wybór pieluch jest bardzo szeroki. W telewizji najczęściej widzimy jednorazowe pieluchy różnych firm, z dzieciństwa pamiętamy muślinowe wielorazowe pieluchy, a w internecie możemy poczytać o pieluchach zrobionych z przeróżnych materiałów. Jak zdecydować?

Jakie pieluchy wybrać? Wielorazowe, czy jednorazowe.

Zdecydowanie bardziej ekologiczną opcją są pieluszki wielorazowe. Korzystając z nich, tworzy się zdecydowanie mniej odpadków, niż przy jednorazowych pampersach. Inne czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę to: bezpieczeństwo dla noworodka, koszt i wygoda używania. Jest wiele wątpliwość odnośnie do reklamowanych wszędzie pampersów i ich bezpieczeństwa. Materiały, z których są wykonywane są chemicznie wybielane i nienaturalne, a nawet zarzuca się im, że prawdopodobnie są jednym z czynników powodujących pieluszkowe zapalenie skóry. Szczęśliwie dla rodziców preferujących jednorazowe pieluchy powstały ekologiczne biodegradowalne pieluchy, wygodne oraz bezpieczne i dla noworodków i dla środowiska.

Ekologiczne pieluchy wielorazowe

Dla rodziców skłonnych wypróbować pieluchy wielorazowe też mamy dobre wiadomości: jest to o wiele prostsze, niż kiedyś było. Pieluszki wielorazowe z kieszonką są bardzo podobne do jednorazowych i porównywalnie łatwe w użytkowaniu. Kolejną dobrą wiadomością jest koszt — wielorazowe pieluchy są zdecydowanie tańszą opcją niż jednorazowe pampersy! Oczywiście nie można zapomnieć o wybieraniu zaufanych źródeł, aby wybrane pieluszki na pewno były bezpieczne dla maluchów.

[Głosów:1    Średnia:2/5]