Jakie deserki dla niemowląt? Czym kierować się przy wyborze?

Kiedy niemowlakowi zaczyna rozszerzać się dietę, nie wszystko od razu mu zasmakuje. Szybko się okaże, że deserki będą ulubionym przysmakiem w ciągu dnia. Jednak nie zawsze ich wybór jest prosty, tak samo, jak czasem trudno wybrać najlepszy moment na pierwszy deserek.

Produkty dla dzieci są przebadane pod każdym względem, więc rodzic może być spokojny, że są bezpieczne. Tym, na co trzeba uważać to, że często pojawia się w nich cukier. Lepiej od pierwszych miesięcy nie uczyć dziecka, że wszystko może być bardzo słodkie.

Od czego zacząć?

Wybierając deserki dla niemowląt pierwszym czynnikiem, jaki się bierze pod uwagę, jest wiek dziecka. Producenci produktów spożywczych umieszczają na opakowaniu informację na temat tego, ile miesięcy musi mieć dziecko, by dostać deserek. Jest to ważne m.in. dlatego, że skład jest dopasowany do rozwoju układu pokarmowego, tak samo, jak konsystencja. Jeśli maluszek ma 4 lub 5 miesięcy to najodpowiedniejsze dla niego będą gęste przecierki owocowe.

Liczy się skład

Zanim sięgnie się po deserki dla niemowląt, warto sprawdzić dokładnie opakowanie. Ważne są takie informacje jak to, czy owoce pochodzą z uprawy, w której nie stosowano chemicznych środków ochrony roślin i pestycydów, czy nie ma wspomnianego cukru itd. Najlepiej sięgać tylko po te produkty, które mają atesty i certyfikaty, a firmy są znane ze swojej jakości.

Słoiczek czy deserek domowy

W dalszym ciągu wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy przygotowywać dziecku deserki w domu, czy kupować je w sklepie. To zależy. Jeśli mamy swój własny przydomowy ogródek lub owoce ze sprawdzonego miejsca, to latem domowe deserki będą bardzo zdrowe i tańsze niż te sklepowe. Jednak w przypadku, kiedy do deserku trzeba kupić owoce z pobliskiego marketu lub jest zima, kiedy naturalnie owoce nie rosną, należy się zastanowić. Być może wyjdzie to taniej, ale nie można mówić o tym, że deserki dla niemowląt tego typu będą wybitnie zdrowe. Nie można mieć pewności co do tego, skąd pochodzą owoce ani czym je pryskano.

Wtedy też zdecydowanie lepszym wyborem będą gotowe deserki sklepowe. Zapłacimy za nie nieco więcej, niż wyszedłby koszt domowego deserku, ale zyskuje się pewność, że jego skład jest doskonale przebadany, a do brzuszka dziecka trafiają tylko te owoce, które są zdrowe i niepryskane. Będą znacznie zdrowszą propozycją, zwłaszcza w okresie zimowym. Można mieć pewność, że dziecko na pewno dostaje witaminy.

A kiedy wprowadzić deserki?

Dzieci uwielbiają deserki, ale nie muszą być one tym, co poznają jako pierwsze. Czasem rodzice, którzy zaczęli rozszerzanie diety od deserków, mają później duży problem ze wprowadzaniem warzyw. Dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem jest rozszerzanie diety od warzyw, a kiedy dziecko już kilka z nich pozna, można wypróbować deserki dla niemowląt. Są one już dla 4-miesięcznych dzieci, ale to wcale nie znaczy, że kiedy maluszek kończy 4 miesiące, musi je dostać. Jest to jedynie wskazówka dla rodzica, że konsystencja i skład będą odpowiednie i nie powinny zaszkodzić.

Informacje zaczerpnięte z https://www.nowafarmacja.pl/deserki-dla-dzieci

[Głosów:0    Średnia:0/5]