Dlaczego młodzi rodzice płacą wysokie rachunki za prąd i jak mogą je obniżyć?

Pojawienie się dziecka to zawsze rewolucja dla jego rodziców i wiele zmian w organizacji ich codziennego życia. Potrzebujecie więcej przestrzeni, energii i czasu. Odpowiednie przygotowanie do tej zmiany pozwoli na lepszą organizację mieszkania  i obniżenie piętrzących się opłat np. za energię elektryczną.

Małe dzieci, duże potrzeby

W domu, w którym mieszkają maluchy, zmienia się organizacja codziennego życia i wykorzystanie przestrzeni. Obecność małych domowników oznacza konieczność prania ich ubranek, zabawek i akcesoriów, niektórych nawet w 90 stopniach, co oznacza większe zużycie wody i energii w Twoim gospodarstwie domowym. Zmianie ulega też to, jak dużo energii wykorzystujesz do oświetlenia pomieszczeń np. podczas nocnych pobudek i karmienia. Z kolejnymi miesiącami pojawiają się elektryczne zabawki, dodatkowe gotowanie i więcej prania związanego z tym, że dziecko potrafi samodzielnie jeść i poruszać się po mieszkaniu. Organizując domowy i rodzinny budżet, warto się zastanowić, jakie zmiany nas dotyczą i jak możemy uniknąć rosnących rachunków np. za prąd.

Rodzinny rachunek za prąd

Okazuje się, że młodzi rodzice robią dużo więcej prania, zwykle częściej sprzątają, gotują i spędzają więcej czasu w domu, co oznacza, że naturalnie zużywają dużo więcej energii elektrycznej. Różnica między średnim zużyciem prądu przez parę i rodzinę z dwójką dzieci to często nawet 50% rachunku, co przy rosnących potrzebach i kosztach nie jest łaskawą dla kieszeni perspektywą. Istnieją możliwości, które bez zmiany stylu życia i dbania o dom, pozwalają na obniżenie rachunków za energię.

Jak obniżyć rachunek za energię

Oprócz oczywistych możliwości, jakimi są np. wymiana żarówek i sprzętów na energooszczędne, istnieje rozwiązanie, które bez nakładu finansowego i zmiany nawyków, obniży faktury za energię elektryczną. Warto zdawać sobie sprawę, zwłaszcza w momencie zwiększonego zużycia prądu, że każdy może zmienić sprzedawcę energii na takiego, który oferuje niższą cenę i korzystniejszą umowę. Co powinieneś zrobić? Przeanalizuj swoją fakturę za prąd i porównaj opłaty z ofertą Po Prostu Energia. Skorzystaj z możliwości zmiany sprzedawcy prądu i obniż swój rachunek. Powstała oferta dla rodzin pozwoli na konkretne oszczędności w Twoim budżecie domowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]