Dekorujemy pokój dziecięcy

Urządzając pokój dziecięcy możemy sobie trochę pofolgować. Tutaj naprawdę wszystko zależy od waszej wyobraźni i pomysłowości. Jeśli chcemy stworzyć tętniący życiem i kolorami oryginalny pokój dla dziecka, wcale nie musimy wydawać fortuny – wystarczy kupić trochę niedrogich dekoracji.

Podłoga

Tutaj najlepiej sprawdzi się dywan tematyczny, który imituje lotnisko albo boisko, parking czy tor wyścigowy. Taki dywan nie tylko będzie spełniał swoja funkcje podstawową, ale też będzie służył jako miejsce do zabawy. Ciekawym pomysłem są dywany przestrzenne, które wyróżniają się niepowtarzalnym wzornictwem. A wzorów jest co niemiara. Fantazyjna faktura i dużo kolorów od razu tchną w dziecięcy pokój mnóstwo ożywienia.

Światło

Oświetlenie także może pełnić funkcję dekoracyjną, oprócz swojej podstawowej. Wystarczy spojrzeć na oferty producentów, by przekonać się jak wiele mają do zaoferowania. Fantazyjnych lampek z dziecięcymi motywami jest bez liku. Żyrandole, kinkiety z motywami księżniczki? Nie ma sprawy. Lampa piracka w kształcie statku? Też nie ma problemu. Wybór jest ogromny i na pewno można znaleźć coś ładnego w rozsądnej cenie.

Okna

Dekoracja okienna w pokoju dziecka musi być nie tylko kolorowa, ale powinna też dobrze harmonizować się zresztą wystroju. Oferta firan i zasłon z ulubionymi postaciami bajkowymi dla dzieci jest całkiem spora. W ofercie sklepów pojawiło się też dużo nowych akcesoriów okiennych, takich jak lambrekiny, czyli pasy tkaniny ozdobione motywami z bajek. Innym ciekawym pomysłem są fotorolety, czyli rolety z nadrukiem, a najlepsze jest to, że wzór na taką fototapetę możemy sobie stworzyć sami. Na pewno będą intrygującym i interesującym motywem w pokoju dziecka.

Ściany

Bezpiecznym i tanim sposobem na udekorowanie ścian jest użycie naklejek ściennych. Są łatwe w nakładaniu i tak samo łatwo można je zdemontować, co w porównaniu do malowania czy tapetowania jest ogromnym argumentem na plus. Można się wtedy bawić w wymianę naklejek, co jakiś czas zmieniając motywy, zgodnie z aktualnymi upodobaniami naszej pociechy lub pociech. Do dekorowania ścian można użyć specjalnych miarek, dzięki którym możemy śledzić jak szybko rośnie nasz maluch. Takie miarki z łatwością znajdziemy w sklepach internetowych. Nieźle sprawdzają się też drewniane kolorowe literki. Można z nich ułożyć dowolny napis, a dostępne są w różnej kolorystyce i kształtach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]