problemy z erekcją

Problemy z erekcją dotykają coraz większy odsetek mężczyzn i mają różnorodne przyczyny. To przypadłość, na którą cierpią nie tylko starsi mężczyźni, lecz także młodzi panowie, którzy nie ukończyli trzydziestu lat. Co wpływa na kłopoty z potencją?

Postacie zaburzeń erekcji

Erekcja jest związana z gotowością penisa do odbycia stosunku seksualnego. W trakcie erekcji penis ulega wydłużeniu i sztywnieniu, co uzyskane jest dzięki współpracy układu nerwowego z układem naczyniowym.

Zaburzenia potencji odnoszą się do niezdolności utrzymania lub osiągnięcia wzwodu, a tym samym -odbycia stosunku seksualnego. Dawniej bardzo często problemy z erekcją nazywano impotencją, obecnie częściej mówi się o zaburzeniach erekcji. Zaburzenia mogą przyjąć różnorodne postacie:

 • niezdolność do utrzymania wzwodu tak długo, aby odbyć stosunek seksualny,
 • niezdolność do uzyskania wzwodu potrzebnego do penetracji,
 • całkowita i uporczywa niezdolność do odbycia stosunku seksualnego.

W przypadku zaburzeń mężczyźni często posiłkują się preparatami dostępnymi bez recepty, a np. dostępne w internecie ulotki Maxigra Go pozwalają im poznać specyfikę wybranego środka.

Przyczyny problemów z erekcją

Przyczyny mogą być różnorodne i dotyczyć podłoża fizycznego lub psychicznego. Najczęściej wskazuje się, że przyczyny zaburzeń są związane z:

 • chorobami układu sercowo-naczyniowego,
 • zaburzeniami psychicznymi,
 • chorobami prącia,
 • chorobami neurologicznymi,
 • chorobami narządów wewnętrznych,
 • przebytymi urazami,
 • zaburzeniami seksualnymi,
 • przyjmowaniem leków.

Pamiętajmy o tym, że istnieją także inne czynniki mające wpływ na taki stan rzeczy. Bardzo często z problemami z potencją wiąże się niezdrowy tryb życia – palenie papierosów, otyłość, siedzący tryb życia, czy też nadużywanie alkoholu nie oddziałują pozytywnie na organizm. Innymi aspektami są kwestie związane ze stresem, przemęczeniem organizmu, czy niskim poczuciem własnej wartości. Ponadto na potencję wpływ może mieć relacja w związku, czyli występowanie konfliktów i zanik atrakcyjności partnera.

Jak zwalczyć zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji trwające długotrwale powinny zostać skonsultowane z lekarzem. Co istotne, problemy te mogą być sygnałem poważnych chorób, takich jak cukrzyca lub wieńcówka. Wizyta u urologa jest zatem bardzo ważna i nie należy się jej obawiać. Lekarz zapyta mężczyznę o urazy i przebyte choroby, jak i o występujące dolegliwości. Ponadto na wizycie zostanie zbadana prostata, penis i jądra, lekarz sprawdzi także czucie w okolicy krocza. Kolejnym krokiem może być zlecenie dalszych badań lub konsultacji u psychologa, seksuologa, diabetologa, a nawet kardiologa.

W zwalczaniu zaburzeń potencji pomagają znane środki, które dostępne są na rynku. Warto stawiać na renomowanych producentów takich preparatów, dzięki czemu zyskamy pewność co do skutecznego działania środka na potencję.

Zaburzenia erekcji mogą dotknąć mężczyzn w każdym wieku. Niezwykle ważne jest, aby w przypadku problemów, które trwają długo, zgłosić się do specjalisty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]