Blogi z internetowych pamiętników na przestrzeni lat ewoluowały do profesjonalnych serwisów, na których znaleźć można wiele cennych porad zarówno od amatorów, jak i specjalistów w swojej dziedzinie. Rodzice szczególnie chętnie śledzą blogi parentingowe, które są w całości poświęcone tematyce okołodziecięcej. Blog dla mam najczęściej tworzą inni rodzice, ale nie brakuje wśród nich także stron prowadzonych przez specjalistów – pediatrów, położne, psychologów i innych, którzy łączą swoje życie zawodowe ze świadomym rodzicielstwem.
Czym właściwie jest blog dla mam?
Blog dla mam to rodzaj internetowego pamiętnika, na którego łamach autorzy dzielą się swoimi przeżyciami związanymi z pełnieniem roli rodzica. Ideą blogów parentingowych jest dostarczanie cennych i poszukiwanych treści dla osób bezpośrednio zainteresowanych tematyką okołodziecięcą, reklamowanie produktów wartych zakupu oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego. Blog dla mam jest także miejscem, w którym rodzice znajdą wiele ciekawych inspiracji odnośnie spędzania wolnego czasu z dzieckiem, zabaw, mody dziecięcej oraz wystroju wnętrz.
Oprócz treści pisanych, blog dla mam zachęca do dłuższego pozostania na nim także atrakcyjnymi zdjęciami, które są tworzone przez autorów. Artykuły powstają głównie na bazie osobistych doświadczeń, co przybliża figurę autorów do czytelników oraz pozwala zobaczyć, jak w określonych sytuacjach radzą sobie „zwykli” rodzice, jakie problemy napotykają na swojej drodze oraz co radzą innym rodzicom znajdującym się w podobnej sytuacji. Nic więc dziwnego, że blogi parentingowe są tak chętnie czytywane przez rodziców, którzy poszukują bardziej realnej alternatywny dla cukierkowej wizji rodzicielstwa promowanej przez współczesne media.
Blog dla mam tworzony przez amatora i specjalistę
Blogi parentingowe z założenia są tworzone przez ludzi takich, jak ich czytelnicy. Zmniejsza to dystans pomiędzy autorem a czytelnikiem, a możliwość dodawania komentarzy pod postami pozwala dodatkowo nawiązać osobisty kontakt z autorem, wyrazić swoją opinię, a także zasięgnąć porady. Blog dla mam może być tworzony zarówno przez amatorów, czyli rodziców dokładnie takich, jak my, którzy dopiero uczą się rodzicielstwa i chętnie dzielą się swoimi wrażeniami i przemyśleniami z czytelnikami, jak i przez specjalistów. Ci drudzy posiadają natomiast wykształcenie kierunkowe, które łączy się z tematyką okołodziecięcą – mogą być to m. in. położne, psycholodzy, pediatrzy i inni specjaliści, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz udzielają bardziej profesjonalnych porad na łamach swoich stron.
Blog tworzony przez specjalistę nie zastąpi, co prawda, osobistej wizyty u lekarza lub innego profesjonalisty, lecz może dostarczyć wielu cennych porad, które pozwolą jego czytelnikom lepiej radzić sobie w codziennych sytuacjach. Porcja zupełnie darmowej wiedzy, której dostarcza blog dla mam może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów oraz sprawić, że bycie rodzicem stanie się łatwiejsze, przyjemniejsze i po prostu spokojniejsze, zwłaszcza jeśli zdamy sobie sprawę, że także specjaliści miewają problemy podobne do naszych.