Akcesoria do karmienia maluszka

Kiedy maluch skończy pół roku zaczynamy stopniowo rozszerzać jego dietę o pojedyncze produkty. Jest to okres dość stresujący, bowiem musimy zdecydować o tym, co podać dziecku, czy przygotować jedzenie samodzielnie z zakupionych produktów czy też zdać się nas gotowe słoiczki i mieszanki pokarmu. Poza tym stresuje się też dziecko, które musi rozpocząć naukę jedzenia, gryzienia i połykania. Musi oswoić się z pierwszymi sztućcami, a sztuka opanowania tego procesu jest skomplikowana i wymaga cierpliwości z obu stron.

Dlatego pierwsza łyżeczka dla maluszka powinna być mała, dość płaska i posiadać wygodny, dość długi trzonek do trzymania dla rodzica. Kiedy dziecko będzie już samo po nią sięgać, wówczas trzonek powinien być krótszy i dobrze, gdy ma antypoślizgowe wypustki, lepiej wówczas leży w dłoni malca. Wybór łyżeczek jest ogromny od plastykowych po metalowe, ważne by nie były zbyt miękkie, ponieważ wtedy maluch nie otrzyma niezbędnego impulsu do działania, czyli nacisku na język.

Wszystkie produkty przeznaczone do kontaktu z żywnością dla dzieci powinny mieć niezbędne atesty, by było wiadomo, że są bezpieczne. Pierwsza zastawa dziecięca może posiadać specjalne przyssawki, które utrzymają talerzyk na swoim miejscu. Warto zadbać by była przyjemna dla oka, wówczas malec chętniej będzie z niej korzystał.

Nie sposób karmić dziecko, sadzając go sobie na kolanach i jednocześnie trafiać do jego małej buzi i unikać ciosów od małych rączek, dlatego warto zainwestować w krzesełko do karmienia, które może rosnąć razem z malcem i służyć mu naprawdę długo. Aby tak się stało należy przy wyborze odpowiedniego krzesełka zwrócić uwagę na kilka elementów. Ważny jest rodzaj materiału, z jakiego jest wykonane, tapicerka, którą łatwo utrzymać w czystości. Wygodne siedzisko spowoduje, że dziecko będzie w nim chętnie siedzieć, a pasy bezpieczeństwa uchronią przed upadkiem. Dodatkowo szeroki i regulowany blat z podwyższonymi bokami oraz wgłębieniami na talerzyk i kubek ochroni naczynia przed upadkiem. Regulacja krzesełka oraz możliwość różnego montażu umożliwi dostawienie go do stołu.

W kuchni młodej mamie przyda się też jedno porządne urządzenie do przygotowania samodzielnego posiłków, może to być parowar z funkcją blendera lub inny robot, który nie zajmie dużo miejsca, a będzie niezwykle pomocny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]