5 pomysłów na weekendowy wypad jesienią

Jesienią nie warto zamykać się w domu. Warto pomyśleć o weekendowym wypadzie do jakiegoś malowniczego zakątka, gdzie będzie można doświadczyć piękna polskiej jesieni w pełni. Oto 5 naszych propozycji na weekendowe wyjazdy jesienną porą!

  1. Wyjazd nad Bałtyk

Chociaż najczęściej nad morze wyjeżdżamy w porze lipca lub sierpnia, to jednak także jesienią jest ono piękne. Wprawdzie kąpanie się w wodach Bałtyku nie zawsze wchodzi w grę, to jednak piękne widoki i brak tłumów to zdecydowane atuty jesiennych wyjazdów. Władysławowo, Łeba, Jastrzębia Góra – możliwości jest naprawdę dużo!

  1. Zwiedzanie historycznych miast

Jesień to także kapitalny pomysł na zwiedzanie miast rozrzuconych po całej Polsce. Pogoda nie doskwiera upałami, kolejki do zabytków i muzeów są znacznie krótsze niż w sezonie. Kraków, Warszawa, Lublin, Wrocław czy Gdańsk to tylko parę propozycji, dlatego jesień może być kapitalnym pomysłem na weekendowe wyjazdy skoncentrowane na zwiedzaniu.

  1. Jazda na koniach

Gdy lubisz relaks, ale w aktywnym stylu, warto skorzystać z ofert nauki jazdy na koniach połączonych z wypoczynkiem. Można skorzystać z nich między innymi w Starym Młynie w Strzeszynie (starymlynstrzeszyn.pl) na malowniczym Pojezierzu Drawskim. To wyśmienita propozycja dla tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z końmi. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: starymlynstrzeszyn.pl.

  1. Szlakami polskich zamków

W Polsce pozostało mnóstwo zamków z dawnych epok. Jesień to także świetna pora, aby poznać je bliżej. Można wyruszyć szlakiem Orlich Gniazd, można też zwiedzić zamki na Dolnym Śląsku – zarówno te odrestaurowane, jak i te, które czas świetności mają już za sobą. To wspaniała przygoda!

  1. Relaks w Spa

Gdy jednak zwiedzanie lub uprawianie sportów nie oznaczają dla ciebie wymarzonego weekendu, w takim przypadku warto pomyśleć o wyjeździe do Spa. Specjalne zabiegi, sauna, basen czy bicze wodne lub jacuzzi to idealna propozycja dla każdego, kto szuka wypoczynku od codzienności, zapomnienia o stresie i sposobu na naładowanie wewnętrznych akumulatorów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]