Ubieranie niemowlaka

Zakładanie pierwszy raz ubranek na noworodka jest jednym z najbardziej przerażających doświadczeń nowego rodzica. Strach przed uszkodzeniem dziecka podczas ubierania, bądź też złe dobranie ilości warstw, które skutkować będą wychłodzeniem lub przegrzaniem malca, powoduje, że musi minąć bardzo dużo czasu, aby świeży rodzice poczuli się w tym nowym aspekcie życia swobodnie.

Jak dobierać ubranka dla niemowląt?

Podstawową zasadą dobrze ubranego niemowlaka są właściwie dobrane ubranka. Nie chodzi oczywiście o ich rozmiar, a o technikę zakładania. Właściwie wszystkie niemowlaki nie cierpią, gdy wkłada im się ubrania przez głowę. Szczególnie, gdy czynność tę wykonuje niedoświadczona osoba. Z tego powodu na początek najbardziej polecane są ubranka typu body, które mają odpowiednie wycięcia i zatrzaski, które jednocześnie ułatwiają przewijanie.
Z czysto praktycznego i ekonomicznego punktu widzenia dobrze jest, aby pierwsze niemowlęce ubranka były nieco luźniejsze. Dziecko bardzo szybko rośnie, a takie luźniejsze na początku ubranka starczą mu na trochę dłużej.

Jak ubierać niemowlaka latem?

Ze względu na temperaturę powietrza, niemowlaka latem należy ubierać w bardzo przewiewne ubranka. W przypadku, gdy temperatura jest szczególnie wysoka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby czas w domu spędza jedynie w pieluszce.
Wybierając się na spacer należy pamiętać, aby był on w czasie popołudniowym, gdy słońce już tak mocno nie operuje. Polecana jest dodatkowa parasolka na wózku, która będzie chroniła malucha przez ostrymi promieniami słońca.

Jak ubierać niemowlaka zimą?

Okres jesienno zimowy jest szczególnie nieprzyjemny w temacie doboru ubranka dla niemowląt. Początkującym rodzicom ciężko jest wyczuć granice w której dziecko marznie lub jest mu zbyt gorąco. Dlatego w tym wypadku warto jest pamiętać o stosowaniu jednej dodatkowej warstwy względem swojego własnego ubioru. Taka zasada najczęściej się sprawdza, jednak mimo jej stosowania koniecznie trzeba zwracać pilną uwagę na reakcje niemowlaka i w razie co, mieć pod ręką jakieś dodatkowe okrycie dla niego.

Więcej na: Kochanyurwis.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]