Urządzając domowe przyjęcie dla dziecka warto zaangażować je we wszelkie czynności organizacyjne towarzyszące temu przedsięwzięciu. Zapewne sprawi mu to radość i pozytywnie wpłynie na zrozumienie trudu jaki temu towarzyszy. To właśnie od rodziców w najmłodszym okresie życia można się najwięcej nauczyć przez praktykę. Są oni prawdziwym wzorcem niekwestionowanych decyzji ale powinni też uwzględniać oczekiwania malca będącego gwiazdą imprezy. O ile zabawy urodzinowe często stanowią niespodziankę dla solenizantów, to przygotowanie poczęstunku dla gości Pierwszej Komunii Świętej i związane z nim udekorowanie domu jest idealną okazją do zaangażowania w nie swoich pociech. Podniesie to wartość uroczystości, a ręcznie robione dekoracje komunijne mogą zintegrować domowników i dostarczyć im naprawdę dobrej zabawy.

Papier zawsze w modzie

Banery informujące o celu spotkania zawsze ładnie wyglądają nad każdym stołem. Można wykonać je z niepotrzebnych gazet lub ulotek reklamowych. Wystarczy odrobina wyobraźni aby niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy. Sezonowe kwiaty w maju to już norma dla wystroju stołu. Najczęściej wykorzystuje się stokrotki lub konwalie, które kolorystycznie pasują do kreacji dzieci przyjmujących po raz pierwszy prawdziwą komunie. Biel jest wówczas podstawową barwą, gdyż religijnie symbolizuje  niewinność i czystość wolną od grzechów. Dekoracje komunijne naturalnie więc zawsze są jej pełne. Warto jednak ją przełamać innymi akcentami kolorystycznymi najlepiej wybranymi przez głównego bohatera tej uroczystości. Niema bowiem złych połączeń, a dziecko zyska wówczas pewność siebie i świadomość, że to jego dzień. Zabieg ten rodzi też odpowiedzialność za dobre samopoczucie swoich gości i docenienie ich wysiłku włożonego w uczczenie tego wydarzenia. Powycinanie z papieru dekoracji pod talerze i poskładanie serwetek wraz z trendami origami może ponadto dostarczyć sporo zabawy dla całej rodziny.

Tanio i elegancko

Najnowocześniejsze dekoracje stołu są zgodne z duchem recyklingu. Zamiast więc kupować wystawne świeczniki, które po imprezie pokrywać będzie kurz można skorzystać ze sprytnych rozwiązań i w zwykłe słoiki  ewentualnie przewiązane sznurkiem lub kolorową wstążką wstawić białe świece. Zapierający dech w piersiach efekt takiego połączenia sprawia, że przygotowane w ten sposób dekoracje komunijne mają swoje zastosowanie również na innych, bardzo eleganckich przyjęciach. W prostocie tkwi bowiem siła przypominająca ludziom prawdziwy sens wspólnego świętowania. Obala też stereotypy dotyczące absurdalnego obowiązku postawienia się ponad swój stan finansowy przez gospodarzy. Teraz wprost przeciwnie do tych najmodniejszych przyjęć dobierane są minimalne ozdoby i to one świadczą o znajomości aktualnych trendów. Ich znaczenie bardzo wzrasta kiedy są samodzielnie przygotowywane przez wszystkich domowników bo tym samym tworzy pozytywne wzorce ekologiczne i przedsiębiorcze zarazem.

[Głosów:2    Średnia:3/5]