akcesoria do szycia w domu

Chcesz rozpocząć wielką przygodę z szyciem w domu? Zwykła igła z nitką już Ci nie wystarcza? Chcesz uszyć na maszynie swoją pierwszą bluzkę? W takim razie, oprócz niezbędnej maszyny, potrzebujesz jeszcze kilku akcesoriów do szycia, które zdecydowanie ułatwią stawianie pierwszych kroków w tej dziedzinie. W co się zaopatrzyć, by w domowym zaciszu bez przeszkód oddać się krawieckiej pasji? Poniżej przedstawiamy 5 akcesoriów, które na pewno Ci się przydadzą!

  1. Zestaw nici

Wśród akcesoriów do szycia na maszynie, nie może zabraknąć nici. Optymalnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w zestaw w najróżniejszych kolorach: od jasnożółtego, przez błękitny, aż po czerwony i granatowy. Proponowany zestaw składa się z 32 szpulek oraz dopasowanych do nich cewek. Takie nici sprawdza się w przypadku maszyn krawieckich z chwytaczem rotacyjnym, ale też można ich używać do szycia ręcznego. Dzięki wygodnemu pojemnikowi do przechowywania, wszystkie kolory można mieć zawsze pod ręką.

Zestaw nici

  1. Pojemnik na przybory do szycia

Każda początkująca (i nie tylko) krawcowa powinna mieć zawsze pod ręką przybornik do szycia. W tej roli doskonale sprawdzi się prześwitujący kuferek z licznymi przegródkami. W poszczególnych rubrykach można umieścić guziki, igły, miarkę krawiecką czy szpulki nici. Taki pojemnik, umożliwia utrzymanie przyborów do szycia w należytym porządku, które – dzięki przezroczystej strukturze – można łatwo zlokalizować. Co ciekawe, organizer jest tak skonstruowany, że nadaje się również do przechowywania żywności. Przyda się np. podczas wyprawy na piknik czy wizyty u znajomych (można w nim umieścić przygotowane wcześniej przekąski).

  1. Przybornik do szycia w metalowym pudełku

Dobrze jest mieć wszystkie akcesoria do szycia zgromadzone w jednym miejscu. Do tego celu można wykorzystać opisywany wyżej pojemnik na przybory do szycia. Jednak sprawdzi się on tylko wtedy, jeśli krawcowa ma już zgromadzone nici, igły, nożyczki itp. gadżety. Natomiast jeśli jeszcze ich nie ma, dobrym pomysłem będzie zakup zestawu przyborów do szycia, (takiego jak tutaj: https://www.tchibo.pl/kreatywny-relaks-t400115385.html), w kolorowym pudełku z ozdobnym wieczkiem. W gustownym pudełku, które z pewnością będzie ozdobą komody, znalazły się akcesoria do szycia, które przydadzą się w przypadku niewielkich robótek ręcznych. W pojemniku można znaleźć m.in. agrafki, miarkę, guziki, igły, rozpruwacz, nawlekacz do igieł, szpulki z nićmi i nożyczki. Taki zestaw akcesoriów do szycia w pudełku to również doskonały pomysł na prezent dla pasjonatki krawiectwa.

Przybornik do szycia

  1. Nożyczki do tkanin

Zarówno podczas szycia na maszynie, jak i różnego rodzaju robótek ręcznych, nie sposób obejść się bez nożyczek. Najlepiej zaopatrzyć się od razu w kilka par, które będą przydatne podczas wykonywania różnych zadań. Nasza propozycja to zestaw złożony z 3 par nożyczek krawieckich. Pierwsze mają klasyczny kształt, a ich długość nie przekracza 23 cm. To powoduje, że doskonale sprawdzają się do precyzyjnego cięcia krawędzi. Drugie, ząbkowane, nie tylko zapobiegają strzępieniu się tkanin, ale też można ich użyć do wykonania ozdobnych krawędzi na filcu i innego rodzaju nietkanych materiałach. Ostatnie to małe nożyczki hafciarskie, które wykorzystuje się do bardzo precyzyjnych prac. Warto przy tym zaznaczyć, że wszystkie nożyczki mają ergonomiczne uchwyty, przez co pewnie leżą w dłoni i pozwalają komfortowo wykonywać pracę.

  1. Nóż do cięcia tkanin

Nie sposób uszyć idealnie skrojonej bluzki czy świetnie prezentującego się obrusu, bez precyzyjnego docięcia tkanin. Do tego celu przyda się nóż krążkowy do cięcia materiały. To kolejny gadżet, który powinien znaleźć się w pojemniku na przybory do szycia. Nóż krążkowy został wyposażony w trzy wymienne ostrza: standardowe, faliste i ząbkowane, wszystkie wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Nóż został tak skonstruowany, że można nim ciąć zarówno do przodu, jak i do tyłu, a używanie go będzie tak samo komfortowe dla osób prawo-, jak i leworęcznych. Po użyciu, ostrze można łatwo zabezpieczyć, używając do tego celu chowanej osłony. Nóż, wraz z ostrzami, przechowuje się w specjalnym, ozdobnym woreczku.

szycie

Żeby na dobre rozpocząć przygodę z krawiectwem, nie wystarczy maszyna do szycia. Potrzebne będą także różnego rodzaju akcesoria, które umożliwią szycie w domu. Oprócz niezbędnych gadżetów, dobrze jest też pomyśleć o specjalnych produktach do przechowywania, które pozwolą łatwo zlokalizować potrzebne w danym momencie elementy.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]