Święta czasem podarunków dla dzieci

Święta tuż tuż, a to oznacza, że trzeba powoli zacząć myśleć o prezentach, jakimi chcemy obdarzyć swych najbliższych. Każde dziecko z niecierpliwością oczekuje, by dostać na Gwiazdkę coś wyjątkowego. Przed największym dylematem stoją rodzice oraz osoby, kupujące prezenty najmłodszym. To czas, gdy trzeba odpowiedzieć sobie na pytania o ilość prezentów, ich cel oraz funkcję. Z pomocą w robieniu zakupów w czasie pandemii może przyjść internetowy sklep z zabawkami.

Przemyślany prezent

Najważniejsze, by zakup prezentu gwiazdkowego został przemyślany. Rodzice najczęściej stoją przed dylematem kupna dziecku tego co lubi, a co faktycznie go rozwija. Problem ten motywuje opiekunów do nabycia dużej ilości podarunków, by zaspokoić zarówno jedną, jak i drugą strategię. Nie jest to właściwa droga. Prezent przede wszystkim powinien sprawić dziecku przyjemność. Gdy dziecko pod choinką znajdzie parę butów czy fotelik samochodowy nie będzie tak usatysfakcjonowane jak w momencie zobaczenia wymarzonej zabawki. Decyzja dotycząca kupna przedmiotu użytkowego powinna zostać przeniesiona na inną okazję. Gwiazdka nie jest dobrą okazją na tego typu prezenty.

Gwiazdka, a nie edukacja

Kolejny istotny aspekt dotyczący upominków dla dzieci powiązany jest z prezentami edukacyjnymi. Dziecko ucieszy się z tego, czym się interesuje, lubi się bawić i z czego czerpie radość. Przedmioty edukacyjne często na wyrost są określane takim mianem, byle tylko przykuć uwagę i wzrok rodziców. Dzieci od razu wyczuwają tego typu zabawki i zazwyczaj są niechętne w stosunku do nich. Takie prezenty są bardziej dla rodziców, którzy kupując je zakrywają własne poczucie winy powiązane z brakiem czasu na wspólną zabawę. Kupowana zabawka ma być dla dziecka, to jego ma ucieszyć i angażować jego uwagę.

Internetowy sklep z zabawkami

Gdzie kupić? – Internetowy sklep z zabawkami

W dobie dzisiejszej pandemii i obostrzeń związanych z zamknięciem stacjonarnych sklepów w galeriach handlowych najlepiej postawić na internetowy sklep z zabawkami. To miejsce, w którym dostępne są różnego rodzaju zabawki dedykowane dzieciom w różnym wieku, odrębne dla chłopców i dziewcząt oraz różnym typom zainteresowań. Bez wyjścia z domu, komfortowo, przed ekranem komputera można wybrać odpowiednie prezenty gwiazdkowe. Dzięki temu oszczędza się czas stracony na chodzeniu po sklepach, staniu w przedświątecznych kolejkach i rozdrażnienia przepracowanych pracowników.

Klucz to rozmowa

Dobrą praktyką jest przeprowadzenie rozmowy o prezentach na gwiazdkę z dziećmi. Trzeba być bardzo ostrożnym w trakcie takiej pogawędki, gdyż często dzieci oczekują, iż pod choinką odnajdą te rzeczy, o których rozmawiali z rodzicami. Najlepiej robić to w nieoczywisty sposób, pytając o marzenia i wyjątkowe pragnienia. Świetnym sposobem jest także pisanie listu do Św. Mikołaja. Warto uczyć od najmłodszych lat, by prosić o niewielką ilość rzeczy, by nie wspierać w dziecku postawy roszczeniowej. To także okazja do nabywania przez dziecko umiejętności dokonywania wyborów, gdyż będzie musiało wybrać jedną czy dwie zabawki. Warto dać mu czas na tą czynność, by dokładnie przemyślało sobie, co rzeczywiście jest dla niego najistotniejsze. Świetnym trickiem gwiazdkowym jest kupowanie dziecku dwóch prezentów, jednego, którego się spodziewa i drugiego, które będzie dla niego miłym zaskoczeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]