Jeździk

Jaki jest najlepszy prezent dla 4-latka? Hulajnoga, jeździk czy rowerek biegowy? To trudne pytanie, bo te opcje przynoszą różne korzyści dla dziecka. Począwszy od zdobywania pewności siebie, a kończąc na dobrej zabawie. Dochodzi do tego też rozwijanie niezależności w młodym człowieku i utrzymanie zdrowia fizycznego. Jeżeli masz problem z wyborem, spójrz na kompleksowy produkt, jakim jest Scoot and Ride Highwaykick.

Łatwe w użyciu, wygodne i bezpieczne dwa w jednym – jeździk i hulajnoga

Dziecko szybko opanuje jazdę na hulajnodze z kilku powodów. Po pierwsze, trójkołowa hulajnoga pomoże łatwiej zapanować nad utrzymaniem balansu ciała i równowagi podczas ruchu. Po drugie na hulajnodze dziecko stoi, podczas gdy jeździka używa się na siedząco, odpychając się nogami od podłoża. Utrzymywanie równowagi w pozycji stojącej jest łatwiejsze dla dziecka niż nauka w pozycji siedzącej z tułowiem pochylonym lekko do przodu nad kierownicą. Na początku zaproponuj swojemu dziecku naukę jazdy na hulajnodze. Gdy nabierze już pewności siebie w balansie ciałem w ruchu, pokaż mu jeździk.

Jaką wagę powinien mieć jeździk dla dziecka?

Standardowy jeździk może być za ciężki dla małego brzdąca. Lepiej jest, gdy dziecko uczy się jazdy na czymś lżejszym, by mogło z łatwością zapanować nad pojazdem. Scoot and Ride Highwaykick posiada lekką, a jednocześnie stabilną i bezpieczną konstrukcję. Waga pojazdu jest ważnym czynnikiem. Zbyt ciężkie jeździki czy hulajnogi dla dzieci mogą skutecznie zniechęcić dziecko do dalszej nauki jazdy, ponieważ będą wymagały zbyt dużego nakładu siły i uwagi. Co więcej, jeśli mieszkasz na wzgórzu, mogą być nawet niebezpieczne. Zjazd w dół w przypadku cięższego jeździka będzie zdecydowanie szybszy, a wniesienie go na górę o wiele trudniejsze.

Korzyści zdrowotne i rozwój umiejętności z nauki jazdy na hulajnodze i jeździku

Taka zabawa to świetny pretekst do aktywności na świeżym powietrzu. Mięśnie nóg są ciągle trenowane przez odpychanie się od podłoża i utrzymywanie równowagi. Ćwiczy się też cały korpus młodego człowieka, wzmacnia się świadomość przestrzenna, koordynacja ruchowa i koncentracja. Dziecko musi nauczyć się podejmować decyzje, takie jak to, czy hamować, omijać przeszkody, zsiadać czy jechać dalej, a do tego umiejętnie planować drogę przejazdu.

Hulajnoga i jeździk Scoot and Ride Highwaykick dla 4-latka

Nie ma lepszej opcji niż połączenie tych obu pojazdów w jeden. Zarówno jeździk, jak i hulajnoga przynoszą dziecku wiele korzyści. Radość i motywację do nauki nowych umiejętności. Jazda na hulajnodze pobudza wyobraźnie, pomaga nawiązywać nowe relacje i buduje poczucie pewności siebie. Dodatkowo jest o wiele łatwiejsza do opanowania. Co zachęca dziecko do sięgnięcia w późniejszym czasie po jeździk i rowerek biegowy. Ulubioną hulajnogę, możesz przekształcić i patrzeć jak dziecko radzi sobie w nauce jazdy na jeździku. Nauczenie się podstawowych umiejętności może zająć trochę czasu, jednak radość i satysfakcja dziecka są tego warte. Zachęcaj swoje dziecko do aktywności i ruchu.

Sprawdź ofertę hulajnóg na Active Kid.

[Głosów:0    Średnia:0/5]