Lato się kończy, a wraz z nim zapał wielu z nas do dbania o naszą sylwetkę. Wiadomo, gdy temperatura sprzyja mamy o wiele więcej możliwości: rower, rolki, sporty wodne i wiele innych. Najgorsze jednak co można teraz zrobić to się poddać!

Idealnym sposobem na utrzymanie naszej formy są ćwiczenia w zaciszu własnego domu. Nie każdego z nas stać na drogie karnety oferowane przez siłownie, wiąże się to również z większą stratą czasu. Będąc we własnym domu nie musimy się nigdzie ruszać i w komfortowej atmosferze możemy dbać o nasz wygląd.

Najlepszym sposobem jest skorzystanie z internetowych ćwiczeń. W sieci znajdziemy miliony filmików, które mogą posłużyć nam za trening. W zależności od płci możemy znaleźć idealne ćwiczenia na wszystkie partie naszych mięśni, dzięki czemu zadbamy o każdy aspekt naszego ciała.

W internecie znajdziemy kilku popularnych instruktorów i instruktorek fitness, którzy tworzą programy treningowe przeznaczone dla każdego, o różnym stopniu trudności. Z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Dobrze, jeśli nasz trening będzie trwał ponad 30 minut – dopiero po tym czasie organizm skutecznie zaczyna spalać tkankę tłuszczową i wzmacniać mięśnie. Do wyboru mamy mnóstwo form ćwiczeń: od jogi i pilatesu, przez ćwiczenia kardio aż po treningi siłowe. Bardzo ważne jest, by przed rozpoczęciem aktywności fizycznej wykonać krótką rozgrzewkę i rozciągnąć nasze mięśnie, w ten sposób zapewnimy sobie podczas treningu pełne bezpieczeństwo.

http://www.witalnamama.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]