Jeśli chcemy by nasz wypad na biwak był udany, musimy się do niego odpowiednio przygotować. Jeśli nie zabierzemy ze sobą odpowiedniego sprzętu, może się okazać, że zamiast cieszyć się wolnym czasem na świeżym powietrzu, my będziemy zmagać się z brakiem podstawowego wyposażenia.
Na biwak jedzie się z reguły po to, by odpocząć w gronie znajomych. Jeśli biwak połączony jest z nocowaniem konieczne jest zabranie odpowiednio dużego namiotu i materaca, na którym będzie nam się wygodnie spało. Musimy także zabrać śpiwory, które będą chroniły nas przed zimnem. Poduszki nie są niezbędne, ale spanie na nich jest oczywiście bardziej komfortowe.
Jeśli nie chcemy jeść na ziemi musimy zabrać stół i coś do siedzenia. Na biwaku doskonale sprawdzają się fotele wędkarskie. Fotele takie są wygodne, łatwo je przewieźć w samochodzie. Na dodatek fotele wędkarskie z reguły mają w podłokietnikach specjalną dziurę w sam raz na napój. Możemy tam wsadzić piwo lub preparat na komary.
Na biwaku przyda się także duży koc piknikowy. Warto także wziąć kosz biwakowy, a w nim wszystkie niezbędne talerze, sztućce oraz kubki, czy też szklanki. Na takim kocu można także leżeć i odpoczywać albo zagrać w jakieś gry.
Jeśli weźmiemy fotele wędkarskie możemy ustawić je wokół ogniska i siedząc na fotelach piec kiełbaski lub jabłka.
Na biwaku zawsze przydaje się także kawałek długiego sznurka lub liny. Można na nich powiesić pranie lub użyć do zrobienia masztu.
Jeśli jedziemy nad wodę, nad jezioro lub rzekę, dobrze zabrać ze sobą jakiś sprzęt pływający. Przydadzą się także wędki i inny sprzęt wędkarski, w tym fotele wędkarskie. Z reguły dobrym pomysłem jest też zabranie piłki.
Aby dobrze przygotować się do biwaku musimy pomyśleć, co chcemy na nim robić. Ważnym aspektem jest także wyżywienie. Prawdziwi weterani biwaków biorą ze sobą kuchenkę turystyczną oraz garnki i patelnie. Oczywiście gotować można też na ognisku. Wtedy przydaje się specjalna kratka lub ruszt, na którym upieczemy jedzenie. Świeżo złowiona ryba smakuje najlepiej upieczona właśnie na takim ruszcie.

http://www.rybobranie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEkonomia w dzisiejszym świecie
Następny artykułStawy