Rozstępy są poważną wadą estetyczną naszego ciała, która może być przyczyną licznych kompleksów. Pojawiają się zazwyczaj wtedy, gdy nasze ciało w krótkim czasie zwiększa swoje rozmiary. Zazwyczaj ma to związek z ciążą lub gwałtownym tyciem.
Jak pozbyć się rozstępów na pośladkach udach i piersiach?
Najlepszym rozwiązaniem jest nie dopuszczanie do powstawania rozstępów. Na rynku dostępne są różne preparaty, które mają temu zapobiegać. Najlepiej zacząć je stosować już na początku ciąży, pozwoli to na znaczne uelastycznienie skóry. Dużo łatwiej zapobiegać rozstępom niż je później leczyć. Jeśli jednak mamy rozstępy i chcemy je usunąć, najlepsze efekty da zabieg laserowy. Jest to jednak dość drogie rozwiązanie, cena jednego zabiegu to 1000-2000 zł, zależnie od lokalizacji. Efekty jednak są bardzo zadowalające i pozwalają na dobre pozbyć się rozstępów.
W drogeriach i aptekach dostępne są również preparaty, które mają pomóc w pozbyciu się już istniejących rozstępów. Ich skuteczność jest różna, ciężko znaleźć taki, który rzeczywiście przyniesie obiecywane przez producenta efekty.
W redukcji rozstępów może być pomocny kolagen w żelu, stosowany też do usuwania blizn. Jest to dość dobre rozwiązanie, natomiast na skutek trzeba będzie poczekać nawet kilka miesięcy. Pierwsze efekty działania kolagenu można zauważyć po około 2 miesiącach. Należy przy tym wziąć pod uwagę, że stosowany przez nas kolagen musi być naprawdę dobrej jakości.
Aktywność fizyczna może być naszym sprzymierzeńcem w walce z rozstępami. Dodatkowo poprawi wygląd ciała i sprawi, że nie tylko nasza skóra zacznie się lepiej prezentować. Na niewielką aktywność fizyczną można zdecydować się również w ciąży. Ważne aby aktywność była regularna, nie musi być ciężka. Jeśli rozstępy pojawiły się wskutek wzrostu wagi, rozwiązanie jest proste. Należy zrobić wszystko, aby waga przestała rosnąć i zacząć ja redukować, stosując przy tym środki wspomagające gojenie się rozstępów. Rozstępy to blizny, w ten sposób należy je traktować podczas leczenia. Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem będzie laseroterapia.

http://www.unumodels.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]