Nurtowało Cie kiedyś pytanie jak bezpiecznie korzystać z sauny?
Już więcej nie musisz się zastanawiać. Jeżeli już wybierasz się do sauny pamiętaj, że jednorazowa wizyta w tym miejscu powinna trwać ok 5-15 minut. Całkowity czas wizyty w saunie nie powinien przekroczyć 30 minut w ciągu doby. Jeżeli chcesz poprawić samopoczucie i uodpornienie organizmu zalecane i najbardziej skuteczne jest korzystanie z sauny 3 razy w tygodniu.
Należy pamiętać żeby po każdym wyjściu z sauny wziąć prysznic. Na przemian letnią i gorącą wodą. Kończąc prysznic należy opłukać ciało zimną wodą. Po skończonym zabiegu należy odpocząć około 15 minut, warto też uzupełnić płyny i napić się wody lub herbaty.
Sauna szczególnie dobrze wpływa na poprawę odporności, wygląd i kondycję skóry oraz ogólne samopoczucie. Seanse mogą być pomocne w zmniejszeniu dolegliwości związanych z przewlekłymi chorobami, takimi jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów.
Istnieją pewne przeciwwskazania do korzystania z sauny:
– ciąża,
– menstruacja,
– choroby serca i nadciśnienie (jeżeli chcemy skorzystać z sauny najlepiej w tej kwestii jest konsultacja z lekarzem),
– niewydolność serca, krążenia i choroba wieńcowa,
– ostre stany zapalne, guzy, ogniska zakażenia, choroby weneryczne, epilepsja, jaskra,
– reumatoidalne,
– gruźlica, ostry stan astmatyczny, przeziębienie.
Przed planowanym seansem w saunie, należy unikać jedzenia posiłku na 2 godziny przed wejściem do pomieszczenia. W tym dniu najlepiej też całkiem zrezygnować z alkoholu. Przed wejściem do sauny dobrze jest skorzystać z toalety, dla lepszego efektu pozbywania się toksyn z organizmu. Sauna nie jest zalecana osobom pod wpływem stresu lub przeciążonym pracą umysłową lub fizyczną. Wielu zwolenników sauny zaleca korzystanie z niej po długim dotleniającym spacerze lub wizycie na siłowni. Jeżeli już korzystamy z sauny, najlepiej jest robić to nago. Dopuszczalna jest bawełniana bielizna, jednak minimalnie zmniejsza ona eliminację toksyn z organizmu.

https://www.uroda.info.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]