Rodzaje wieszaków na ubrania

0
1937

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wieszak na ubrania to niezbędny element aranżacji każdego przedpokoju. Pomaga w uporządkowaniu wnętrza i sprawdzi się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich pomieszczeniach. Dowiedz się jakie zalety mają wieszaki ścienne, a jakimi funkcjonalnościami odznaczają się modele stojące. Dzięki temu łatwiej podejmiesz decyzje i wybierzesz wieszak, który idealnie dopełni wystrój przedpokoju.

1. Wieszak na ubrania – rodzaje i style, które warto znać
2. Wieszak do przedpokoju stojący – wady i zalety
3. Wieszak do przedpokoju ścienny – wady i zalety
4. Na co jeszcze zwrócić uwagę, decydując się na zakup wieszaka na ubrania?

Wieszak na ubrania – rodzaje i style, które warto znać

Przedpokój to wizytówka każdego mieszkania, z tego powodu warto szczególnie zadbać o jego uporządkowany wygląd. Ze względu na swój charakter, oprócz oryginalnego designu, szczególnie ważna w przedpokoju jest funkcjonalność. Popularną, często wybieraną do przedsionka opcją jest szafa z przesuwnymi drzwiami, która pomaga zachować wizualny ład w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie sprawdza się jednak jedynie w większych przedpokojach. Dobrym wyborem do niewielkich pomieszczeń są wieszaki. Wybierać można spośród modeli stojących oraz ściennych, jednak różnorodność i mnogość wzorów sprawia, że znalezienie odpowiedniego może stać się problematyczne. Pierwsze kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni model, jest materiał, z którego został wykonany. Warto dopasować go do całej aranżacji przedpokoju.

W wielu wnętrzach sprawdzą się klasyczne formy i wieszaki wykonane z drewna. Jednak eleganckie drewniane wieszaki to niejedyna opcja. Coraz częściej projektanci decydują się na wykorzystanie naturalnego surowca w niebanalny sposób, a powstałe z nich formy doskonale urozmaicają wnętrza w stylu boho, skandynawskim czy minimalistycznym.
Popularne są również wieszaki wykonane z metalu i tworzyw sztucznych, w różnorodnych, oryginalnych formach. Wiele modeli posiada dodatkową półkę, a także specjalne uchwyty na torebki czy kapelusze. Ciekawy design sprawia, że na wieszaki wydają się małymi dziełami sztuki. Obok spełniania swojej roli, stają się przyciągającym wzrok elementem dekoracyjnych. Wieszaki ścienne czy stojące w kształcie zwierząt, roślin czy symboli marynistycznych to dobry wybór do nowoczesnych wnętrz.

Wieszak do przedpokoju stojący – wady i zalety

Zaletą wieszaków stojących jest różnorodność konstrukcji. Znaleźć można zarówno wieszak odpowiedni do minimalistycznego wnętrza, jak i bardziej rozbudowane oraz funkcjonalne konstrukcje, z siedziskiem i dodatkowym półkami do przechowywania butów. Ciekawą opcją są wieszaki typu drążek, na których wiesza się ubrania na wieszakach.

Wadą wieszaków stojących jest stosunkowa niewielka ilość miejsca na odzież. Dodatkowo taki model nie zawsze dobrze sprawdza się w niewielkich przedpokojach, ponieważ, aby w pełni wykorzystać jego potencjał, nie może być ustawiony zbyt blisko ścian z żadnej ze strony.

Niedogodnością przy korzystaniu z wieszaków stojących może być także ich niestabilność. Nierównomierne rozłożenie odzieży lub potrącenie wieszaka, może spowodować jego upadek. Dlatego warto dbać, aby na wieszaku nie panował bałagan, a przed przyjściem gości przełożyć palta i kurtki domowników w inne miejsce.

Wieszak do przedpokoju ścienny – wady i zalety

Wieszaki ścienne do dobry wybór nawet do niewielkiego przedpokoju. Model wieszany na ścianę nie zajmuje miejsca na podłodze, a także nie wymaga dużej ilości przestrzeni. Ilość miejsca na wieszaku zmieniać można w łatwy sposób, dokupując kolejne komponenty i wieszając je w wybranym miejscu. Jedynym ograniczeniem w takim wypadku jest wolna powierzchnia ścian. Z tego powodu taki model nie sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie ilość miejsca na ścianach jest niewielka. Ciekawą opcją są wieszaki pionowe, a także modele z półką, na której trzymać można czapki, torebki i inne akcesoria odzieżowe.
Zaletą wieszaków ściennych jest możliwość umieszczenia ich na różnej wysokości. Dzięki temu można dopasować je do wzrostu domowników, w tym dzieci, które bez pomocy dorosłych, będą mogły zdejmować i odkładać odzież wierzchnią. Do zakupu modeli ściennych zachęca również różnorodność kształtów i kolorów, spośród których można wybierać. Dostępne są wieszaki w kształtach zwierząt, roślin, napisów a także w bardziej abstrakcyjnych formach. Znaleźć można również modele w estetyce, która z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym domownikom. Szeroki wybór wieszaków dostępny jest na https://www.wonder.pl/c/wieszaki-scienne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, decydując się na zakup wieszaka na ubrania?

Design czy typ wieszaka to niejedyne elementy, które warto wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni model do swojego przedpokoju. Nie mniej ważna jest ilość haczyków, która najlepiej dopasować do liczby domowników oraz ich odzieży. Ponadto zdecydować można się na bardziej rozbudowane konstrukcje, które oprócz klasycznych uchwytów, wyposażone są w funkcjonalne uchwyty na kapelusze, parasole i torebki.

[Głosów:1    Średnia:2/5]