Prezent dla 9-letniej dziewczynki

Zakup trafionego prezentu dla dzieci w wieku szkolnym nie jest łatwą sprawą. Wraz z wiekiem zainteresowania potrafią diametralnie się zmieniać, a ciekawość świata, połączona ze zdobywaną wiedzą w szkole rośnie. Jak dobrze wybrać prezent dla 9letniej dziewczynki, aby miała z niego mnóstwo radości?

Zabawki dla dziewczynek w wieku 9 lat – bądź kreatywny

Dzieci nie lubią nudy, dlatego prezent powinien zaangażować. Oczywiście dużo zależy też od charakteru młodej osoby i jej upodobań. W wieku 9-10 lat dzieci kochają odkrywać, poznawać i szukać nowych rozwiązań. Trendy nagle się zmieniają, a rówieśnicy szybko mają to, co jest najmodniejsze. Wybieraj więc wśród gier i zabawek rozwijających zdolności poznawcze i pomagających budować relacje z innymi.

Świetne zabawki dla dziewczynek w wieku 9 lat to takie, które angażują w zabawę z innymi. Niekwestionowanym liderem wśród rozbudzających kreatywność i wciągających gier jest Jenga. Zasady tej gry są niebywale proste, jednak radość, jaką daje pozytywna  rywalizacja z rówieśnikami i członkami rodziny, często nie ma sobie równych. Rozrywka, która umacnia więzi dzieci z rodzicami, rodzeństwem lub przyjaciółmi jest polecana przez ekspertów od rozwoju emocjonalnego i intelektualnego.

Prezent dla dziewczynki w wieku 9 lat – zabawa i nauka

Ciekawą propozycją są zestawy, które nie tylko sprawiają frajdę, ale też uczą praktycznych umiejętności. Coraz młodsze dziewczynki kochają kosmetyki i przepadają za wszystkim, co związane z włosami, makijażem czy perfumami. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa warto unikać wręczania prawdziwych kosmetyków, jednakże świetnym rozwiązaniem może być, chociażby maszynka do zaplatania warkoczyków. To prezent dla dziewczynki w wieku 9 lat, który nie tylko sprawi jej wielką przyjemność i nauczy dbać o swój wygląd. Dzięki niemu będzie też mogła pochwalić się swoim koleżankom i bawić się razem z nimi.

Zestaw do wykonywania bezpiecznych eksperymentów i pozwalający zamienić się w chemika lub fizyka da frajdę tym dziewczynkom, które stale chcą odkrywać nowe rzeczy. Wiedzę zdobytą w szkole chcą od razu wprowadzać w swoim życiu. Marząc o byciu naukowcem w przyszłości, mogą już teraz w pewnym stopniu spełnić swoje pragnienia.

Klasyczne zabawki dla dziewczynki w wieku 9 lat

Dzieci kochają superbohaterów. Figurki ukazujące ich idoli z bajek, filmów i gier, a także ze świata popkultury mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Takie zabawki mogą np. przybierać formę kolekcjonerskich gadżetów, które będą pięknie prezentować się półce w oryginalnym pudełku. Ich wartość z czasem może rosnąć. Weź pod uwagę także bardziej praktyczne zabawki i prezenty np. w formie kocyka na plażę z ulubionym bohaterem z bajki.

Pamiętaj, że prezent dla 9letniej dziewczynki musi być zgodny z jej charakterem i zainteresowaniami. Coraz więcej dziewczynek w tym wieku jest świadomych kolorów, stylu i wzorów, jakimi chcą się otaczać. Dbając o dostosowanie prezentu do upodobań, pomożesz dziecku powoli wkraczającemu w okres dojrzewania pozytywnie wpłynąć na rozwój emocjonalny.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]