Pieluszki ekologiczne - czy warto?

Pierwsze dni, tygodnie i miesiące życia dziecka są wręcz kluczowe. Każdej mamie zależy na tym, aby jej nowo narodzonemu dziecku niczego nie brakowało oraz czuło się komfortowo w nowym domu. Z całą pewnością w przypadku małego dziecka nie można zapomnieć o pieluszkach, które są niezbędne i zużywane w bardzo dużych ilościach. Sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem różnego rodzaju pieluszek i wśród wielu rodziców prym wiodą jednorazowe pampersy, jednakże nie jest to wbrew pozorom najlepsze rozwiązanie.

Jest to zapewne dużo bardziej proste i wygodne niż ciągłe pranie wielorazowych pieluch. Znacznie korzystniejszą opcją dla maluszka byłoby jednak używanie ekologicznych pieluch, które posiadają właściwości termoregulacyjne i antybakteryjne. Jak najbardziej godne polecenia są te, których miękkość z pewnością doceni delikatna pupcia każdego niemowlęcia.

Pieluszki ekologiczne w trosce o zdrowie i komfort Twojego dziecka

Wybierając pieluszki ekologiczne nie chodzi tylko o ochronę środowiska naturalnego, ale przede wszystkim o zdrowie maluszka. Jego układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, dlatego też wszelkie toksyny z otoczenia stanowią dla niego realne zagrożenie. Do produkcji nowoczesnych pampersów sięga się po przeróżne sztuczne i toksyczne utrwalacze, wybielacze oraz materiały niekoniecznie bezpieczne dla zdrowia brzdąca. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup pieluszki wykonanej z pulpy drzewnej, która jest niezwykle miękka i miła w dotyku. Tego typu produkty są w pełni bezpieczne dla delikatnej skóry bobasa. W produktach eko nie znajdziemy toksyn w postaci sztucznych substancji zapachowych, silnych barwników, dioksyn czy sodium polyacrylate (poliakrylanu sodowego).

pieluszki bambusowe

Ekologiczne pieluszki posiadają właściwości termoregulacyjne. Zasada w przypadku pieluch jest taka, że latem utrzymują temperaturę o parę stopni niższą w stosunku do otoczenia, a zimą z kolei działają delikatnie rozgrzewająco. Maluszek może zatem liczyć na duży komfort przez cały rok. Rodzice natomiast mają pewność, że ich dziecku jest miło i przyjemnie. Pieluszki ekologiczne zapewniają także ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Latem okazują się więc być wręcz nieocenione, gdyż stanowią dodatkową ochronę przed intensywnymi promieniami UV. Jak najbardziej warto zatem je mieć ze sobą, wybierając się z dzieckiem na plażę.

Na korzyść ekologicznych pieluszek przemawia także to, że zapewniają lepsze pochłanianie wilgoci. Chłoną aż do kilkudziesięciu procent więcej niż nawet pieluszki bawełniane. Oczywiście, tkanina jest w pełni biodegradowalna, a więc ulega naturalnemu rozkładowi, co czyni ją produktem ekologicznym. Wysokiej jakości ekologiczne pieluchy zapewniają odpowiednią chłonność i uczucie suchości oraz są przyjazne dla skóry maluszka. Nie trzeba także martwić się tym, że wywołają jakieś uczulenia. Mianem ekologicznych pieluszek z pewnością można nazwać te wielokrotnego użytku. Mają neutralny zapach, nie szeleszczą, a po zanieczyszczeniu ich przez dziecko są szybko gotowe do ponownego użytku.

A zatem czy warto stosować pieluszki ekologiczne? Wg mnie warto – a Ty jakie masz zdanie na ten temat?

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]