Jak wybrać najlepszą pralkę?

Wprowadzając się do nowego mieszkania, marzymy o tym, aby wszystko było w nim idealne, piękne, nowe… Z tego też powodu przywiązujemy szczególną uwagę do kupowanych sprzętów AGD. Chcemy, aby służyły jak najlepiej i jak najdłużej. Jednym z nich jest pralka, będąca podstawowym i niezbędnym sprzętem w każdym gospodarstwie domowym – pozwala na zaoszczędzenie czasu i zdecydowanie ułatwia życie. Aby przekonać się, jaka pralka najlepsza będzie dla danej rodziny, należy przeanalizować własne potrzeby i częstotliwość użytkowania sprzętu – bez tego kroku nie sposób podjąć odpowiedniej decyzji.

Ważne czynniki

Głowiąc się nad tym, jaka pralka najlepsza będzie dla rodziny czy też do samodzielnego użytkowania, warto wziąć pod uwagę kilka wyznaczników, dzięki którym wybór stanie się o wiele łatwiejszy. Przede wszystkim – ile osób będzie używać pralki. Pojemność bębna różni się w zależności od ilości ubrań, jakie mają być w niej prane – jeśli użytkowników jest więcej, pralka powinna być bardziej pojemna. Przy czym, jeśli urządzenie będzie mieć tylko jednego użytkownika, nie oznacza to, że 3-kilogramowa pojemność okaże się wystarczająca. Trzeba wziąć pod uwagę takie sytuacje, jak np. pranie pościeli lub firan i zasłon, do którego przyda się bęben o większej ładowności. Warto zdecydować się na zakup pralki wysokiej klasy energetycznej: obecnie na rynku spotyka się najczęściej klasy A+, A++ i A+++. Im więcej plusów, tym wyższa klasa, ale i cena – nie należy jednak zrażać się tym wyznacznikiem: wraz z tymi czynnikami wzrasta także ilość oszczędzanej energii oraz wody, a co za tym idzie – spadają rachunki za media.

Jaka pralka najlepsza?

Dawniej na rynku AGD w kategorii pralek rządziły firmy Whirlpool i Electrolux. Obecnie sytuacja nieco się zmieniła i klienci coraz częściej wybierają modele od Samsunga lub LG. To za sprawą innowacyjnych technologii lub rozmiarów urządzeń, jakie wprowadzają do swoich projektów te marki – wszystkie mają na celu ułatwienie życia i użytkowania sprzętów. Jeśli zastanawiasz się, jaka pralka najlepsza będzie dla twojej rodziny, godny polecenia jest np. Samsung WW10M86INOA, czyli urządzenie o 10-kilogramowym bębnie z systemem QuickDrive i Eco Bubble. Nie dość, że jest to klasa energetyczna A+++, to pralka ta skraca czas prania o połowę, bez utraty skuteczności, i może prać tkaniny w temperaturze nawet 15 stopni, dzięki czemu nie będą narażone na uszkodzenia. Jeśli potrzebujesz jednak czegoś mniejszego, zwróć uwagę na 6-kilogramowy model F2J5NN3W – wachlarz opcji jest równie szeroki, co w przypadku poprzedniego modelu, a obsługa bardzo prosta. Obydwa wspomniane sprzęty, choć utrzymane w klasycznej bieli, prezentują się bardzo nowocześnie i stylowo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]