Niestety nikt z nas nie może powiedzieć, że cieszy się idealnym zdrowiem. Może kiedy jesteśmy dziećmi czujemy się dobrze, możemy godzinami biegać po dworze, skakać z fundamentów i wspinać się po drzewach i nic nam nie jest. Niestety w późniejszym wieku zaczynają nam doskwierać różnego rodzaju problemy zdrowotne, niektóre prawie niezauważalne, a inne niestety bardzo uciążliwe.
Do kłopotów zdrowotnych zaliczanych do tych najmniej przyjemnych zaliczyć można drżenie rąk. Drżenie rąk jest jednym z zaburzeń ruchowych, których przyczyny są bardzo zróżnicowane. Na pewno możemy zaliczyć do nich stres. Sytuacje stresowe wiele osób w różnym wieku przyprawiają o kołatanie serca, pocenie się, a także o drżenie rąk. Ten objaw bardzo trudno jest ukryć i tym bardziej nad nim zapanować.
To objaw mimowolny, rytmiczny lub naprzemienny, i choć bardzo byśmy chcieli, to nie umiemy sami nad nim zapanować. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Po pierwsze- spróbować się odprężyć i zrelaksować- wypić szklankę zimnej wody lub zielonej herbaty, pomyśleć o jakimś miłym zdarzeniu, jakie miało miejsce, próbować uspokoić i wyrównać oddech. Te ćwiczenia powinny wprowadzić harmonię do naszego organizmu i sprawić, że drżenie rąk zacznie ustępować.
Drżenie fizjologiczne występuje u ludzi zdrowych- zwykle jego objawy są praktycznie niedostrzegalne, lecz kiedy dołożymy do nich dodatkowy czynnik, taki jak niepokój i stres- drżenie rąk zacznie być coraz bardziej intensywne i dostrzegalne dla otoczenia.
Odstawienie alkoholu także przyczynia się do drżenia rąk, zwłaszcza do osób, które spożywały alkohol w nadmiernych ilościach. Wtedy warto szukać pomocy u lekarza, gdyż syndrom odstawienia może bardzo źle wpływać na cały organizm, a osoba może zdecydować się na powrót do picia.
Drżenie rąk może także być objawem zbyt długiego przyjmowania określonych leków lub picia nadmiernej ilości kawy. W związku z tym zdecydowanie należy obniżyć ilość spożywanej kofeiny, a także leków takich jak amiodaron, cyklosporyna i haloperidol.
[Głosów:0 Średnia:0/5]