Ciekawych budowli na Szlaku Renesansu nie brakuje. W gronie zabytków, które w czasie wycieczki po tej trasie koniecznie trzeba odwiedzić, znajduje się ratusz w Tarnowie. To piękna budowla, która oczaruje każdego miłośnika sztuki XVI wieku. Dlaczego Tarnów i tutejszy ratusz cieszą się tak wielkim zainteresowaniem ze strony turystów zakochanych w renesansie?

Tarnów to przede wszystkim piękny rynek oraz ratusz, który stanowi jego najważniejszą ozdobę. Dawna siedziba władz miejskich, dzięki pracom wykonanym w XVI wieku, jest jedną z ciekawszych budowli renesansowych na terenie Małopolski. To jeden z tych obiektów, których podczas wycieczki małopolskim Szlakiem Renesansu nie można pominąć. Wspaniały wystrój wnętrz oraz zewnętrzny wygląd gmach czynią zeń jedno w najwspanialszych dzieł sztuki renesansu na ziemiach polskich. Charakterystyczna wieża z zegarem, piękna attyka oraz renesansowy portal – oto symbole tej budowli, dzięki której Tarnów stał się jednym z najważniejszych punktów na Szlaku Renesansu. Ratusz ten może jednocześnie pochwalić się wspaniałymi wnętrzami, w których prezentowane są muzealne zbiory. Na turystów czeka zatem nie tylko wiele atrakcji związanych z renesansową architekturą, ale też ciekawa kolekcja sarmackich portretów.

Każdy, kto odwiedzi Tarnów, nie będzie żałował spędzonego tu czasu. To miasto ma wyjątkowy urok, a w czasie wycieczki po jego terenie każdy będzie mógł ujrzeć wiele wspaniałych budowli. Wspomniany ratusz zalicza się do tych najcenniejszych, zatem to na dawnej siedzibie władz miejskich warto się skupić najmocniej.

http://www.magazyn-turysty.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]