Polskie zamki stanowią wyjątkową grupę zabytków, którym z pewnością warto poświecić nieco więcej uwagi. W gronie tych budowli, które mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałym celem wycieczki, ważne miejsce zajmuje zamek Kamieniec w Korczynie-Odrzykoniu. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu? Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Ruiny zamku Kamieniec to jedna z najważniejszych atrakcji w rejonie Krosna. Tu, w malowniczej scenerii Pogórza Dynowskiego, można podziwiać tajemnicze ruiny gotyckiego zamku rycerskiego. Ruiny te przyciągają również miłośników literatury, gdyż to przeszłość zamku stała się dla Aleksandra Fredry inspiracją do napisania słynnej „Zemsty”. Dlaczego? Bo zamek Kamieniec przez długi czas podzielony był na dwie części, a każda z nich miała innego właściciela. Dziś zamek ten jest cennym zabytkiem, a jego ruiny są miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Do dziś można tu zobaczyć pozostałości zamkowych budowli oraz resztki zamkowej kaplicy. Na terenie zamku udało się też urządzić niewielkie muzeum, w którym można zobaczyć dawne militaria oraz zabytki związane z historią zamku Kamieniec.

Ruiny zamku kuszą, jednak na turystów czekają tu i inne atrakcje. Kto w czasie wycieczki po tej części Podkarpacia chce poszerzyć swą wiedzę z zakresu przyrody, ten powinien wybrać się na spacer po terenie pobliskiego rezerwatu „Prządki”. W pięknej scenerii każdy z nas miło spędzi czas i przekona się, jak wiele cennych zabytków czeka na turystów w rejonie Krosna.

http://www.rodzinne-wakacje.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]