Półmetek wakacji dawno za nami, niektórzy jeszcze żyją wakacyjnymi wyjazdami, a część z nas już szykuje się na nowy rok szkolny. Panowie, którzy uczęszczają na szkolne zajęcia, najczęściej korzystają z plecaków, Panie zaś, szczególnie te, które przywiązują uwagę do mody, wybierają modne torebki. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze i czym się kierować!

Rozmiar ma znaczenie!

Rozmiar torebki jest rzeczą niezwykle ważną jak nie najważniejszą! Pakując do niej wszystkie przydatne elementy wyposażenia, jak zeszyty, książki, pudełku śniadaniowe – musi być niesamowicie pojemna. Pamiętaj, że często oprócz podstawowych rzeczy, musisz spakować strój sportowy, obuwie zamienne, czy tablet lub laptop. Aby wszystko pomieścić i nie martwić się, że nie zdołasz czegoś spakować, bierz pod uwagę tylko duże torebki, takie jak shopper bagi lub kuferki. To pozwoli na skompletowanie codziennych elementów wyprawki co do jednej sztuki! Nie ma potrzeby kupowanie małej torebki i noszenie ze sobą miliona małych reklamówek, do których będziemy „dopychać” rzeczy.

Proponujemy, przed udaniem się na zakupy, prześledzić ilość zabieranych przez nasz rzeczy. To pozwoli na skupieniu się na danym modelu i nieuleganiu urokowi innych, nieprzydatnych nam modeli.

Materiał — nie daj się nabrać!

Istotną rzeczy przy wyborze torebki do szkoły jest materiał, z jakiego jest wykonana. Weź pod uwagę, że torebka, którą codziennie będziesz brać ze sobą, musi wiele przeżyć. Szwy w torebce muszą wytrzymać ciężkie książki, spód torebki powinien posiadać dodatkowe usztywniania lub malutkie nóżki, dzięki którym materiał nie przetrze się zbyt szybko! Pamiętaj też, że nie zawsze będziesz na tyle uważna, by położyć torebkę w bezpiecznym miejscu, dlatego już zawczasu pomyśl o jakości materiału.

Na rynku znajdziesz wiele materiałów np. eko-skóra, skóra naturalna, zamsz. Ale jeśli chcesz mieć pewność, że za pół roku nie będziesz potrzebowała kolejnej torebki, sięgnij po skórę naturalną, to wydatek większego rzędu, jednak pozwoli na spokojne użytkowanie przez długi czas.

Ilość przegródek, czyli sztuka porządkowania

Wiadomo, że pakując torbę rano, ciężko wszystko dokładnie poukładać. To powoduje bałagan, nie wiemy, co gdzie się znajduję, a w stresie, kiedy przed sprawdzianem musisz czegoś szukać w torebce, jest tylko gorzej. Dlatego ilość przygórek w szkolnej torbie nie jest przypadkowa. To nie wymysł projektów i producentów, to realna pomoc, która pomoże Ci się zorganizować. Dlatego, kiedy wybieramy torebkę, naprawdę warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model ma przegródki, ile ich jest i czy są funkcjonalne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Choć może się wydawać, że powiedziałyśmy już wszystko, warto dodać kilka drobnych szczegóły. Przy wyborze torebki do szkoły, sprawdź również:

  • podszewkę i jej materiał: to, z jakiego materiału będzie ona wykonana, wpłynie na cenę i jakoś użytkowania,
  • dopasuj torebkę do figury, bo źle dobrana może dodać Ci kilogramów,
  • zwróć uwagę na panujące trendy!

A może klasycznie: wybierz plecak!

Jeśli należysz do tradycjonalistek, może zamiast klasycznej torebki wybierzesz plecak? W tym sezonie to bardzo gorąca propozycja, która ciągle zyskuje na popularności. Możesz wybrać piękny i modny skórzany plecak, który na wieczór może zamienić się w torebkę! WOOW! Takie coś szczególnie podkreśli Twój charakterystyczny styl! Dodatkowo to bardzo praktyczne rozwiązanie, jeśli jesteś elastyczna i lubisz zmiany!

Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz co wybrać, na sklep-torebki mamy dla Ciebie kilkadziesiąt propozycji na nowy rok szkolny! Wejdź na naszą stronę i zapoznaj się z ofertą! U nas ciągle doskonałe promocje!

źródło zdjęć: pexels.com, sklep-torebki.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]