Lada moment zacznie się sezon urlopowy, a wtedy witamy w świecie odpoczynku i relaksu w SPA. Jeśli jednak wracasz z pracy zmęczona i już odliczasz dni do zasłużonego wypoczynku, pomyśl wcześniej o domowym relaksie, a dzięki temu zadbasz o siebie jeszcze przed wakacjami.

Gdy już zamkniesz za sobą drzwi do mieszkania, udaj się od razu do łazienki i napuść do wanny ciepłej wody. Nie idź pod prysznic, ponieważ będziesz musiała stać tam na nogach, co mija się z celem jakim jest odpoczynek po pracy. W czasie gdy wanna będzie się napełniać, możesz nastawić ulubioną muzykę lub zrobić coś do picia. Uwaga, nie musi to być koniecznie coś zimnego. Wbrew pozorom, swieżo zaparzona herbata jest dobra nie tylko na rozgrzanie w zimie. Dzięki temu, że działa ona właśnie rozgrzewająco, pobudzi twoje ciało do pocenia się, a to z kolei pozwoli schłodzić się w upalny dzień.

Do kąpieli relaksującej warto dodać kilka kropli olejku eterycznego. Lawenda lub melisa uspokoją cię po nerwowych dniu w pracy, a cyprys lub mięta dodadzą energii. Używaj naturalnych olejków, a nie syntetycznych. Te drugie jedynie pachną, ale nie zapewniają takiego zdrowotnego działania.

Gdy woda się schłodzi, możesz dolewać ciepłej i przedłużyć pobyt w wannie. Nie siedź w chłodnej wodzie. Ciepła otwiera pory i kąpiel taka zadziała jak sauna, oczyszczając twoja skórę. Ponieważ wanna nie jest jednak dobrym i higienicznym sposobem na kąpiel, po wyjściu z niej, już zrelaksowana i z nowymi siłami, weź szybki prysznic.

Na koniec wmasuj w skórę balsam, a we włosy odżywkę. Pamiętaj o tym, że odżywka bez spłukiwania obciąża włosy, ale pozwala rozsiąść się w fotelu i nie czekać z zegarkiem w ręce by gnać znów pod prysznic ją spłukać. O to przecież chodzi, żeby się zrelaksować.

https://www.moda.info.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]