Czy warto inwestować w okna PCV?

Popularność okien plastikowych ma solidne fundamenty. Przekonują one konsumentów wytrzymałością, estetyką oraz niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Współczesne okna PCV produkowane są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzięki innowacyjnym materiałom wykonana z nich stolarka okienna służy właścicielom latami.

Solidne okna PCV

Polscy producenci produkują coraz lepsze okna PCV, a o rosnącej jakości tych ostatnich świadczy zainteresowanie wymagających rynków zachodnich. W ostatnich latach wzrósł eksport stolarki okiennej znad Wisły. A rodzimi wytwórcy zyskali opinię profesjonalistów, cenionych także poza Europą. Warto o tym pamiętać, wybierając okna.

Modele plastikowe spełniają wyśrubowane oczekiwania pod względem wytrzymałości. Od lat prowadzone są prace, zmierzające do umocnienia profili PCV. W efekcie są one dzisiaj znacznie solidniejsze niż jeszcze dziesięć lat temu. Można je wykorzystywać także w nowoczesnych budynkach o większych przeszkleniach. Okna PCV wyposaża się w dodatkowe mechanizmy, dzięki którym lepiej znoszą regularne otwieranie i poprawiają bezpieczeństwo osób, przebywających w środku. Wzmocnienie okien wskazane jest posiadaczom mieszkań na parterze oraz właścicielom budynków, zlokalizowanych w niespokojnych częściach miasta. Z biegiem czasu okna PCV coraz lepiej chronią przed chłodem oraz włamywaczami.

Estetyczne okna PCV

Jeszcze w niedalekiej przeszłości, okna PCV wybierane były głównie przez wzgląd na niskie ceny. Kupujący mieli jednak świadomość, że takie profile nie będą prezentowały się równie efektownie, co te wykonane z drewna. Na dzisiejszym rynku dostępne są modele ze specjalnymi okleinami. Dzięki nim okna PCV wyglądają jak tradycyjna stolarka okienna. Pasują do wnętrz klasycznych, ale nie wymagają zabiegów konserwacyjnych i lepiej znoszą upływ czasu. To rozsądny kompromis, także pod względem ceny.

Decydując się na okna PCV, nie trzeba płacić majątku za wyposażenie domu w stolarkę okienną. Jednocześnie zyskuje się szerokie możliwości estetyczne. Obecnie panuje moda na dopasowywanie okien do charakteru poszczególnych budynków. Jest to możliwe między innymi dzięki szerokiej palecie kolorów. Okna PCV wykonuje się w przeróżnych wariantach, także w bardziej nasyconych barwach. To ukłon w stronę zwolenników nowoczesnego budownictwa oraz surowych wnętrz. Okno bywa tam jedną z głównych ozdób.

Ochrona przed chłodem

O szczelności okien PCV polskich konsumentów nie trzeba jakoś szczególnie przekonywać. Dało się ją odczuć jeszcze w poprzednim stuleciu, kiedy pierwsi inwestorzy zaczęli montować takie profile w swoich domach. Po wymianie starego okna na model plastikowy, wnętrza od razu stawały się cieplejsze. Malały natomiast rachunki za energię. Dzisiaj jest podobnie. Wybór profili plastikowych to dobra decyzja, ponieważ wyróżnia je niski współczynnik przenikania ciepła. Jego wartość będzie się oczywiście różniła w zależności od konkretnego okna PCV, ale generalnie takie modele należą do najcieplejszych wśród wszystkich dostępnych rodzajów stolarki okiennej. Są energooszczędne i pozwalają utrzymać komfort termiczny wewnątrz domu czy biurowca. Nie szkodzą im zmieniające się warunki atmosferyczne, a zdaniem niektórych ekspertów posłużą nawet trzydzieści i więcej lat. Aby korzystać z nich tak długo, trzeba jednak wybrać okna PCV dobrej jakości. To jak najbardziej rozsądna inwestycja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]