Co warto kupić dwulatkowi?

0
2072

Zastanawiasz się nad prezentem dla malucha? Nie wiesz, co kupić, by odpowiednio wspomóc rozwój dziecka? Nic nie szkodzi! Za chwilę dowiesz się wszystkiego, co będzie ci potrzebne, by umieć wybierać rozsądnie i samodzielnie oceniać, które z zabawek naprawdę pomogą maluchom, a które nie należą do czołówki najbardziej wartościowych zabawek na rynku. Wystarczy kilka minut, by sprawdzić przyjemność dwulatkowi!

Jak wybierać prezenty?

Nie wiesz, jak odnaleźć się w morzu reklam i półek sklepowych, z których krzyczą do ciebie najróżniejsze zabawki, przykuwając uwagę kolorowymi opakowaniami? Nie musisz się już martwić, bowiem prawidłowe ocenienie, czy dana zabawka będzie odpowiadała maluchowi, jest prostsze, niż może się wydawać.

Pierwszą rzeczą, jaką musisz wziąć pod uwagę, jest wiek dziecka. Prezenty dla dwulatków wybiera się w taki sam sposób jak te dla dzieci z każdego innego przedziału wiekowego. Na początku należy wyrobić w sobie nawyk sprawdzania przeznaczenia wiekowego zabawek. Znajdziesz je na opakowaniu produktu bądź w karcie tegoż produktu na stronie internetowej. Oznaczenia tego typu powstają w oparciu o badania nad psychiką i rozwojem dzieci, dzięki czemu pozwalają w miarę precyzyjnie określić, dla jakich dzieci dana zabawka będzie odpowiednia.

Gdy już wybierzesz odpowiedni przedział wiekowy dla obdarowywanej pociechy, przychodzi czas na to, by zdecydować się na coś konkretnego. Nim to jednak zrobisz, pamiętaj, że najlepszymi zabawkami, szczególnie dla młodszych dzieci, są takie, które oprócz rozrywki niosą ze sobą również wartości edukacyjne i rozwojowe, dzięki którym maluch będzie miał okazję samodzielnie rozwijać się podczas zabawy. By stwierdzić, czy dana zabawka nauczy czegoś pociechę, oraz czego dokładnie może ją nauczyć, wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań:

  1. Co jest tematem zabawki?
  2. W jaki sposób się nią bawi?
  3. Co dziecko robi podczas zabawy
  4. Jakie korzyści przynosi dziecku?

By pokazać ci, że samodzielne decydowanie o jakości zabawki na podstawie tych pytań naprawdę przynosi efekty, poniżej zaprezentowaliśmy przykładowe odpowiedzi na przykładzie zestawu klocków konstrukcyjnych o tematyce samochodów.

  1. Tematem zabawki są klocki o samochodach
  2. Dziecko buduje ruchome samochody, którymi może się później bawić
  3. Podczas zabawy dziecko buduje z kloców, oczy się wykonywania poleceń, spostrzegawczości, rozwija wyobraźnię
  4. Zabawa pozwoli dziecku dowiedzieć się czegoś o samochodach i ich działaniu, rozwinie zdolności manualne, logiczne myślenie, postrzeganie przedmiotów w przestrzeni oraz rozwinie wyobraźnię

Jak widzisz, odpowiedzenie na te pytania jest niezwykle proste i daje bardzo klarowny obraz sytuacji, dzięki któremu znacznie łatwiej będzie ci podjąć właściwą decyzję.

Nie zapomnij jednak o tym, by przed wyborem konkretnego produktu upewnić się, że posiada wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, nie zawiera elementów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę, a tematyka zabawki odpowiada przynajmniej częściowo zainteresowaniom malucha.

Jakie zabawki kupować

Jeśli mimo wszystko nie czujesz się pewnie w kwestii wyboru konkretnych prezentów dla dziecka, nic straconego! Zawsze znajdzie się coś, co z reguły odpowiada większości dwulatków, a co z pewnością im się przyda i odpowiednio rozwinie ich umysły bądź ciała. Do takich produktów zalicza się między innymi rowerek biegowy, który doskonale sprawdzi się na prezent na wiosnę i lato, pozwalając dzieciom od razu z nich korzystać. Tego typu rowery to dobra wprawa do korzystania z prawdziwego roweru dwukołowego w przyszłości. Pozbawiony pedałów pozwala maluchom zachować pewność siebie, jednocześnie ucząc, jak utrzymywać równowagę oraz w jaki sposób sterować kierownicą. Wykonywane przeważnie z drewna bądź włókna węglowego są zaś solidne i posłużą maluchowi, póki z nich nie wyrośnie. Dzięki odpychaniu się dzieci ćwiczą zaś mięśnie nóg i mają cały czas kontakt z podłożem, dzięki czemu chętniej korzystają z tego typu akcesorium bez obaw o to, że spadną.

Zabawki dla dwulatków to jednak nie tylko sprzęt sportowy. Rozwijanie umysłu jest równie ważne, dlatego też warto zastanowić się nad zakupem zabawek, które wpłyną na rozwój intelektualny pociechy. Doskonale sprawdzą się tutaj różnego rodzaju gry planszowe. Bogaty wybór tematyczny pozwoli bez trudu dopasować produkt do zainteresowań dziecka, zaś dzięki odpowiedniej tematyce, jaką oferują między innymi gry z kategorii „rodzinne”, sprawi, że dorośli będą mogli grać ze swoimi pociechami, czerpiąc z zabawy równie dużo przyjemnych wrażeń.

Jeśli decydujesz się na zakup online poprzez internetowy sklep z zabawkami i akcesoriami dla dzieci, pamiętaj również, by sprawdzić polecane produkty, produkty promocyjne oraz rankingi najlepszych produktów. Pomogą ci one jeszcze lepiej rozeznać się w ofercie, wybierając wartościową zabawkę, a dzięki zniżkom i kodom rabatowym będziesz mieć okazję zaoszczędzić trochę pieniędzy, które później przydadzą się na zakup czegoś innego dla malucha.

[Głosów:1    Średnia:5/5]