Co przygotować dla malucha do pierwszego pokoju?

Urządzanie pokoju dla tego nowego, małego członka rodziny warto zacząć jeszcze przed porodem – przygotowanie jego planu oraz aranżacja mogą być wspaniałym przeżyciem i to właśnie wtedy wielu rodziców zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji – w rodzinie ma pojawić się ktoś nowy, kto niedługo będzie na świecie. Jak wobec tego przygotować pierwszy pokój dla malucha?

Pokój dla niemowlęcia powinien być przede wszystkim bezpieczny, wygodny, cichy, a także powinien znajdować się blisko sypialni rodziców, aby można było łatwo do niego dojść. Za urządzanie pokoju, zwłaszcza wtedy, gdy wymaga on remontu, warto wziąć się na kilka miesięcy przed planowanymi narodzinami – ma to też związek z zastosowanymi materiałami wykończeniowymi, na przykład pokój po malowaniu farbą powinien dobrze wywietrzeć.

Kolorystyka oraz wybrane materiały na podłogę i ściany zależą całkowicie od was – teraz tak naprawdę jest w czym przebierać i można bez problemu znaleźć interesujące pomysły na aranżację w internecie, dlatego też warto je poprzeglądać, by znaleźć inspirację, na przykład w serwisie mymamy.pl oraz na blogach i serwisach wnętrzarskich i rodzicielskich.

Jakie meble powinny znaleźć się obowiązkowo w pokoju malucha? Przede wszystkim łóżeczko wraz z pełnym wyposażeniem. Przyda się również komfortowy fotel, na którym będzie można wypocząć, nakarmić dziecko czy uspokoić je wtedy, gdy będzie płakało. Oczywiście, niezbędne będą też szafki na wszystkie dziecięce ubrania oraz inne artykuły – ubranka warto wcześniej wyprać. Można też zdecydować się na zakupienie przewijaka, niemniej jednak nie jest on konieczny, ponieważ wielu rodziców doskonale radzi sobie bez niego.

W pokoju malucha warto też umieścić pomocne gadżety, na przykład elektroniczną nianię – teraz w sprzedaży można znaleźć modele z kamerami, które nie tylko rejestrują dźwięk, ale również obraz. Także wielu rodziców wybiera do pokoju nawilżacz powietrza. Więcej porad dotyczących doboru wyposażenia do pokoju dziecięcego można znaleźć już teraz na stronie internetowej: mymamy.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]