Chrom jest pierwiastkiem, którego dobroczynne właściwości docenia się coraz chętniej. Okazuje się bowiem, że pomaga w wielu problemach zdrowotnych. To suplement, którego przede wszystkim powinny spróbować osoby pragnące pozbyć się zbędnych kilogramów. Jednak jest pomocny nie tylko w walce z problemem otyłości. Na co jeszcze pomaga? Czy warto przyjmować suplementy z chromem?

Chrom na odchudzanie – jaka jest jego rola?

Chrom pomaga osobom chcącym zmniejszyć wagę, ponieważ potrafi regulować poziom cukru we krwi. Powinny go spróbować ci, którzy nie radzą sobie z odstawieniem słodyczy. Hamuje on bowiem apetyt. Dodatkowo, jest pomocny w spalaniu tłuszczu. Co bardzo istotne w procesie odchudzania, chrom powoduje, że tkanki są uwrażliwione na działanie insuliny. Tabletki z chromem są więc doskonałym uzupełnieniem diety oraz aktywności fizycznej. Dzięki wpływowi tego pierwiastka na przemianę materii możliwe jest szybsze zaobserwowanie spadku wagi.

Czym grozi niedobór chromu?

Stosowanie tabletek z chromem jest istotne nie tylko ze względu na możliwość szybszego osiągania efektów diety i ćwiczeń. Warto zauważyć, że niedobór tego pierwiastka jest szczególnie niebezpieczny dla organizmu. Chrom bowiem ma znaczenie także dla naczyń krwionośnych. Jego niedobór może więc sprawić, że niewielkie naczynka będą bardziej podatne na pękanie. To bardzo istotna informacja zwłaszcza dla osób cierpiących na cukrzycę. Grożą im bowiem mikroangiopatie, którym można zapobiec, stosując suplementy z chromem. Niedobór tego pierwiastka może także powodować problemy z poziomem cholesterolu. On z kolei przyczynia się do rozwoju miażdżycy. Jeśli w organizmie brakuje chromu, mogą pojawiać się bóle głowy, lęki oraz zmęczenie.

W jakich pokarmach można znaleźć chrom?

Odpowiednio zbilansowana dieta powinna dostarczyć właściwej ilości chromu organizmowi. Nie każdy jednak zna się na żywieniu i ma czas przygotowywać zbilansowane posiłki. Dla takich osób najlepiej sprawdzą się tabletki z chromem. Pierwiastek ten można jednak znaleźć również w drożdżach, kakao, a także kaszy na przykład gryczanej. Jeśli tych produktów nie spożywa się zbyt często, konieczne może być stosowanie suplementów i preparatów z chromem.

Co zrobić, żeby chrom lepiej się wchłaniał?

Wchłanianie pierwiastka jest uzależnione od kilku czynników. Warto zrobić wszystko, żeby organizm mógł właściwie go wykorzystać. Żeby tak było, należy suplementy i preparaty z chromem przyjmować jednocześnie z witaminą C. Przyjmując więc kapsułkę z chromem, warto w niedalekim odstępie czasu, spożyć owoc. Pierwiastek ten jest szybko wydalany z organizmu osób, które stosują dietę bogatą w cukry proste. Powinny one spróbować suplementów z chromem, których nie należy przyjmować w połączeniu z tłuszczami.

Suplementy i preparaty z chromem są przeznaczone dla wszystkich, którzy mają problem z przyjmowaniem wystarczającej ilości tego pierwiastka z pożywienia. Do grupy tej należą na przykład osoby ciężko pracujące fizycznie. Tabletek z chromem spróbować powinni także sportowcy. Na niedobory tego pierwiastka narażone są osoby borykające się z chorobami nerek, a także te, które nadużywają alkoholu. Przyjmowanie suplementów i preparatów z chromem pozwala utrzymać jego poziom na właściwym poziomie, co daje pozytywne rezultaty dla całego organizmu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]