Akcesoria wspomagające naukę chodzenia

Wszystkie dzieci rozwijają się w swoim tempie. Jedne zaczynają chodzić szybciej od innych, drugie potrzebują na to więcej czasu. Jeśli chcemy wspomóc nasze dziecko w rozwoju narządu ruchu, to warto sprawić mu chodzik, pchacz lub jeździk. Zaletą takich produktów jest przede wszystkim skuteczność nauki stawiania pierwszych kroków i bezpieczeństwo dziecka. Jeśli wybierzemy model z dodatkowymi atrakcjami, to zagwarantujemy Maluchowi również wspaniałą zabawę. Czym charakteryzują się współczesne akcesoria pomagające dzieciom w poruszaniu się?

Chodziki

Idea chodzika dla dzieci powstała już bardzo dawno. Pierwsze produkty były ciężkie i toporne. Z biegiem lat producenci tego typu dziecięcych wyrobów, wypracowali jednak naprawdę atrakcyjne chodziki. Same w sobie stanowią bezpieczne miejsce do zabawy. Wykonane są zazwyczaj z trwałego i bezpiecznego plastiku. Na wyposażeniu będących w sprzedaży chodzików znajdują się:

  • wygodne i stabilne siedzisko z oparciem, które można w odpowiednim momencie zdemontować,
  • mata zabezpieczająca nóżki,
  • gumowe kółka, w tym przednie koła skrętne,
  • silikonowe stopery, które chronią przed wywrotką lub upadkiem ze schodów,
  • blokada zabezpieczająca złożenie,
  • regulacja wysokości, za pomocą której można dopasować sprzęt do wysokości dziecka,
  • regulacja odległości siedziska od pulpitu,
  • pulpit.

Jeśli chodzi o pulpit, to może on być wyposażony w różnego typu zabawki rozwojowe. Dzieciom najbardziej podobają się pulpity multimedialne, czyli takie, które wydają dźwięki i świecą różnokolorowymi światełkami. W zależności od modelu mogą to być na przykład: przyciski z melodiami, kuleczki do skręcania, kierownica z klaksonem i odgłosami uruchomionego silnika samochodu.

Nowoczesne chodziki to wyroby bardzo praktyczne. Pomagają nie tylko dzieciom, ale również rodzicom. Dzięki nim mama lub tato mają chwilę wytchnienia w poczuciu, że dziecko jest chronione podczas zabawy. W ofercie sklepów są chodziki składane na płasko, co ułatwia ich przechowywanie.

Chodziki występują w różnych opcjach kolorystycznych. Do wyboru są kolory uważane za typowo dziewczęce (różowy) lub typowo chłopięce (niebieski), jak również uniwersalne (żółty, beżowy).

Pchacz

Pchacze to produkty, które zyskały popularność w ostatniej dekadzie. Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju asortyment jest pewnego rodzaju podporą podczas chodzenia. Co istotne, nie posiada siedziska. Pchacze to jakby zamienniki rodzicielskich rąk, które stanowią wsparcie podczas stawiania pierwszych kroków.

Tak jak chodziki, również pchacze mogą być wyposażone w dziecięce zabawki. Wybrać można pchacze, w których zainstalowano na przykład: tablicę, znikopis, grające pianinko, telefon z grzechotką. Pchacz to skuteczny sposób na naukę chodzenia i atrakcyjną dla dziecka zabawę.

Jeździk-pchacz

Swoją grupę zwolenników posiadają także zabawki, które pełnią dwie funkcje: pchacza i jeździka. Producentem takiego wyrobu jest między innymi firma DUMEL. Zabawka przypomina wyglądem lwa. Dziecko może na nim siedzieć, pchać lub usiąść naprzeciwko i bawić się zamontowanymi kulkami. Lew gra wesołe melodie i wydaje różne dźwięki.

Wszystkie wymienione wyżej produkty występują w ofercie sklepu RUNO BABY. Godny uwagi jest zamieszczony na stronie sklepu blog. Firma publikuje ciekawe artykuły dedykowane do rodziców małych dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]