Utworzony w 2011 roku, szybko stał się jedną z najważniejszych atrakcji tego miasta. Dziś obowiązkowym punktem w programie wycieczki po Żywcu jest wizyta na terenie tutejszego Parku Miniatur. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Park Miniatur, z którego Żywiec jest tak dumny, może się pochwalić już samą swą lokalizacją. Część eksponatów można zobaczyć w Nowym Zamku, czyli w pałacu Habsburgów, część – na terenie parku. Ekspozycja zewnętrzna przyciąga wyjątkowo uwagę turystów. Dlaczego? Bo dzięki niej w krótkim czasie można zapoznać się ze wszystkimi budowlami, które powstały dzięki kolejnym właścicielom Żywca. Co można zobaczyć w tym miejscu? Miniaturę pałacu Habsburgów w Cieszynie, zamek znajdujący się w Suchej Beskidzkiej oraz dwór szlachecki z Zembrzyc. Na terenie parku znalazło się również miejsce na miniatury najciekawszych obiektów sakralnych, których losy są ściśle związane z losami Żywca i jego panów. Drewniana kaplica z Wisły oraz kościół z Suchej Beskidzkiej – oto kolejne miniatury, które zajmują ważne miejsce w żywieckim parku. Warto tu również zwrócić uwagę na miniatury leśniczówek, tak ważnych w żywieckim krajobrazie.

Park Miniatur, którym może się od kilku lat pochwalić Żywiec, to wyjątkowe miejsce. Z pewnością warto odwiedzić tę niezwykłą wystawę i zapoznać się z najciekawszymi zabytkami architektury, które mogą nam przypominać o dawnych danach Żywca i ich działalności.

http://www.quality-hotels.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]