pomysły na prezenty z okazji Chrztu Świętego

Chrzest Święty to sakrament, który otwiera młodemu człowiekowi drzwi do chrześcijańskiego świata. Chrzest posiada nie tylko ogromne znaczenie religijne, ale jest również ważnym wydarzeniem rodzinnym. Wszystkie najbliższe osoby chcą bowiem świętować ten dzień razem z ochrzczonym dzieckiem i jego rodzicami. Przyjęło się, że z tej okazji wręcza się różne prezenty i pamiątki. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji podarunków dedykowanych na Chrzest.

Albumy na zdjęcia

W dzisiejszych czasach robimy niesamowite ilości zdjęć. Wysokiej jakości aparaty fotograficzne umieszczone w smartfonach pozwalają na wykonanie całkiem przyzwoitych fotografii. Rodzice dziecka często decydują się na skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa. Bez względu jednak na to, kto wykona zdjęcia, warto je potem wywołać.

Dlatego zawsze trafionym prezentem będzie zakup pamiątkowego albumu. W katalogu produktów sklepu QuoVadis.pl znajduje wiele atrakcyjnych wariantów takiego produktu. W opcji są na przykład tradycyjne albumy w kolorze białym wzbogacone srebrnym obrazkiem (najwyższa próba srebra 999.95). Te niezwykle eleganckie i odporne na zarysowania albumy pakowane są w stylowe pudełka. W ofercie są również albumy w kolorowych barwach. Bez problemu znajdziemy tutaj albumy w kolorze niebieskim lub różowym. Na okładce takiego prezentu znajdują się różne atrakcyjne dla dzieci i przyjemne w odbiorze postacie i wzory.

Co istotne, każdy kupujący ma możliwość umieszczenia na produkcie tabliczki z wygrawerowaną dedykacją. Do wyboru jest kilka wzorów takiej tabliczki. Podczas zamówienia należy podać imię dziecka, datę i miejsce Chrztu oraz imiona osób wręczających prezent.

Publikacje książkowe z grawerem

Godne polecenia są także dedykowane dzieciom wydania Pisma Świętego oraz Biblii. Opublikowane teksty przedstawiono z dbałością o maksymalną wierność tekstowi oryginalnemu. Przypisy i komentarze przetłumaczono prostym językiem. Taka publikacja to wspaniały pretekst do rozmów z dzieckiem na tematy teologiczne. Z książki skorzystają nie tylko dzieci, ale również rodzice, chociażby podczas przygotowań do Komunii Świętej. Są to pozycje, do których sięga się przy różnych okazjach.

Na uwagę zasługują także pozycje wydawnicze, w których zawarto modlitwy dla dzieci. Są to krótkie, najczęściej rymowane treści na każdą okazję. Do czytania zachęcają kolorowe ilustracje. Wspaniałą pamiątką będą też religijne książki aktywizujące w postaci zagadek biblijnych. Przedstawione w atrakcyjny i zrozumiały dla dziecka sposób, pozwalają mu pojąć istotę wiary Chrześcijańskiej. Warto podkreślić, że wszystkie książkowe pamiątki Chrztu Świętego mogą być ozdobione personalizowanym grawerem. 

Szatki i świece do chrztu

Rodzice chrzestni pełnią szczególną rolę podczas Chrztu. To właśnie oni odpowiedzialni są za zakup takich symboli Chrztu Świętego, jak biała szatka i gromnica. Symbole te są również doskonałą pamiątką. Tradycją jest, że białą szatkę kupuje matka chrzestna. W sprzedaży są szatki z białą, jak i różową lub niebieską wstążką bądź haftem.

Obowiązkiem ojca chrzestnego jest natomiast zakup świecy. Sklep QuoVadis.pl oferuje wykonane ręcznie w Polsce, niedymiące i niekapiące świece chrzcielne w wielu wariantach zdobniczych. Co ciekawe, w zestawie ze świecą znajdują się samoprzylepne literki, z których można własnoręcznie ułożyć imię dziecka. Dostępne są także takie dodatki do świec jak: okapnik, wstążka lub kokardka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]