Ta miejscowość to idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić niezapomniane wczasy w górach, poznać dzieje Pienin oraz nacieszyć się wspaniałymi widokami. Czorsztyn to popularne letnisko oraz ważny punkt na turystycznej mapie województwa małopolskiego. Ponieważ od lat turystyka ma tu ogromne znaczenie, na gości czekają tu i tanie noclegi, i liczne atrakcje turystyczne. W jaki sposób można spędzić wolny czas w tej miejscowości?

Położenie na skraju Pienin Czorsztyńskich oraz bliskość zbiornika Czorsztyn – oto walory, dzięki którym dziś ta miejscowość cieszy się tak wielkim uznaniem w oczach turystów. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym miejscu?
Najważniejszą atrakcją oraz obiektem, z którym ściśle wiążą się dzieje Czorsztyna, jest tutejszy zamek. To wokół niego w XIV wieku zaczęła się rozwijać osada, która już w XIX stuleciu zaczęła swą karierę jako modne pienińskie letnisko. Dziś zwiedzenie zamkowych ruin w Czorsztynie jest jednym z najważniejszych punktów w programie niemal każdej wycieczki w Pieniny, a relaks nad wodami Jeziora Czorsztyńskiego promowany jest jako jedna z najlepszych metod na relaks w polskich górach. W Czorsztynie można też odkrywać niezwykłe bogactwo kultury, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługują tu wpływy kultury Spisza oraz Podhala.

Kto znajdzie noclegi w Czorsztynie i tu właśnie postanowi spędzić wczasy, ten z pewnością narzekać na nudę nie będzie. Ta miejscowość to cenne zabytki i niezwykłe atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie.

http://www.willagreenhouse.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]