Moda dziecięca

Ubieranie naszych pociech to ogromna radość. Bardzo wiele ciekawych kreacji dla maluszków można podejrzeć w internetowych katalogach, ale to własne pomysły na ubranka dla dzieci cieszą najbardziej. Zwłaszcza, jeśli stylizacja mamy i dziecka jest zbliżona. Czy pomysł tworzenia lub kupowania odzieży dziecięcej i dla mam z tej samej linii jest atrakcyjny, czy to totalna porażka wizerunkowa?

Wykorzystaj własną fantazję – tworzenie odzieży dziecięcej we własnym zakresie

Jeśli posiadasz zdolności manualne, to szkoda ich nie wykorzystać. Nie mówię, że każda mama musi wyglądać tak samo jak jej dziecko – nie zrozumcie mnie źle. Chodzi o to, że wykorzystując resztki materiału, z którego powstają nasze ubrania, można stworzyć miniaturkę dla naszego dziecka. Nie musi być to jednak dokładnie taki sam fason ubranka dla dziecka. Wykorzystaj materiał do wykreowania zupełnie innej odzieży dziecięcej, lub wpleć nietypową tkaninę jako element ubranka, na przykład jako kieszonkę, rękaw czy falbankę.

Takie delikatne wspólne mianowniki w garderobie będą bardzo przyjemnym dla oka efektem. W dodatku są genialną wizytówką dla mamy postępowej, która posiada fantazję, zmysł estetyczny i zdolności manualne. Jeśli tego ostatniego brakuje, nic nie stoi na przeszkodzie by o pomoc w uszyciu lub przerobieniu ubranek dla dzieci poprosić krawcową, lub kogoś z rodziny. Zdziwilibyście się jak wiele potrafią nasze ciocie i babcie, gdyby tylko je o to poprosić!

Dobieraj odzież dziecięcą z umiarem – dzieci się ubiera, a nie przebiera!

Jeśli zdecydujesz się na zakup kolekcji ubrań dla dzieci i mam, polecamy dobrze zastanowić się, czy ta kreacja nie będzie aby za poważna dla maluszka. Kolekcje takich ubrań są dwojakie, czasem elementy dorosłej garderoby w wersji mini są bardzo urocze i buzia sama uśmiecha się na widok takiego ubrania dla dziecka. Bywa jednak, że mamy przesadzają z modą i dziecko zamiast być ubranym, wydaje się przebrane za dorosłego. Pompatyczne szale, prochowce czy garniturki mogą odebrać im ich dziecięcy wdzięk i sprawić, że nie będą się czuły komfortowo, opakowane w szczelną tkaninę.

tuss

Fot. Producent ubrań dziecięcych Tuss.pl – ubrania dla dla mamy i dzieci

tuss

Fot. Odzież dziecięca polskiego producenta firmy Tuss.pl

Moda dziecięca to moda użytkowa, a więc mamo – korzystaj z fasonów odzieży dziecięcej

Może zabrzmi to zabawnie, ale linie odzieży dziecięcej mogą być inspiracją dla mam, które poszukują stylu. Firmy zajmujące się szyciem ubrań dla matek i ich pociech często korzystają z tej prostej zasady, że moda działa w dwie strony. Oznacza, to, że nie tylko wzorce z dorosłej garderoby wędrują do ubranek dla dzieci. Także motywy wesołe, zwierzęce, optymistyczne napisy, wszystko to może znaleźć się w wersji odzieży dla mam.

Taki wariant jest bardzo ważny w okresie kiedy mamy poświęcają całe swoje życie na opiekę nad dzieckiem. Bywa, że wówczas część z kobiet poważnieje, wchodzi w pewien schemat modowy, który ogranicza ich fantazje. Ubranka dla dzieci są kolorowe, mają w sobie dużo pozytywnych przesłań i dobrze, żeby takie myśli oraz wartości towarzyszyły także matkom. Popadanie w schematy i szufladkowanie się jest drogą, która ostatecznie może odebrać nam nasze najlepsze cechy zewnętrzne. Przy dzieciach paradoksalnie młodnieje się. To może być nasza dywiza, gdy sięgniemy po linię ubranek dla dzieci i matek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]