Jaki ręcznik dla niemowlaka jest dobry

Pierwsze kąpiele nowo narodzonego dziecka są sporym stresem dla młodych rodziców. Tym bardziej, jeśli jest to ich pierwsze dziecko. Wszystko wydaje się wówczas nieznane, trudne oraz nowe. Każdy z maluchów jest również inny, może reagować zupełnie inaczej na kąpiele. Jedno dziecko będzie je uwielbiało inne zaś zupełnie przeciwnie.

Warto jednakże zadbać o wygodę malucha, żeby kąpiel stała się dla niego czasem relaksu i przyjemnością. Jednym spośród najważniejszych elementów w wyprawce potrzebnych już od pierwszych chwil na świecie jest na pewno ręcznik dla niemowlaka, którym można bardzo dokładnie osuszyć dziecko, otulić je, zapewnić ciepło oraz ukojenie. Jaki jednak jego model wybrać? Który będzie najlepszy dla naszej pociechy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Ręcznik dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę w czasie jego wyboru?

Najważniejszą kwestią w czasie wybierania właściwego ręcznika dla nowo narodzonego dziecka jest jego rozmiar. Najlepiej zdecydować się od razu na większe wymiary, jak np. 100×100 cm. Taki model sprawdzi się też na dłużej. Dzieci bardzo szybko rosną, zatem w innym przypadku należałoby kupować nowe ręczniki co kilka miesięcy.

Drugą kwestię stanowi materiał, z którego wykonano okrycie. Za najbardziej chłonne uznawane są ręczniki z tkaniny bambusowej. Za sprawą bardzo dobrej wchłanialności wody, dzieci nie odczują aż tak dużej różnicy w temperaturze po wyjęciu ich z wody. Należy jednakże podkreślić, iż ręczniki bambusowe są znacznie droższe od bawełnianych. Mogą za to posłużyć znacznie dłużej, szczególnie jeśli odpowiednio o nie zadbamy i wybierzemy nieco większy ich rozmiar już na samym początku, zaraz po pojawieniu się dziecka na świecie.

Jakich ręczników dla dzieci należy bezwzględnie unikać?

Należy na pewno unikać ręczników uszytych ze sztucznych tkanin. Pamiętajmy, żeby bardzo dokładnie sprawdzać skład w czasie dokonywania wyboru tego akcesorium dla swojej pociechy. Aby nie ograniczać poziomu wchłanialności materiału, do prania nie można stosować płynu zmiękczającego. To on w dużej mierze ma wpływ na zmniejszenie tej najistotniejszej właściwości.

Jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku może okazać się otulacz. Zwykle wykonuje się go z dwóch typów materiałów. Od wewnętrznej jest to tkanina frotte, od zewnętrznej zaś miękki, cieniutki polar, który dodatkowo ociepla niemowlę. To nie tylko bezpieczne, ale również wygodne i komfortowe dla dziecka rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]