Dzieci w okresie przedszkolnym wymagają stałego rozwoju zdolności manualnych, które będą im potrzebne później podczas nauki pisania. Jak rozwijać umiejętności dziecka, aby później potrafiło odpowiednio posługiwać się przyborami do pisania oraz rysowania, a także dać mu możliwość do rozwijania pasji plastycznych?

Małe dzieci uwielbiają korzystać nie tylko z kredek, flamastrów czy ołówka, ale także kredy, która od wielu dziesięcioleci towarzyszy najmłodszym podczas zabaw nie tylko na podwórku, ale także w domu.

Każde dziecko musi czasami się ubrudzić podczas dobrej zabawy kredkami, farbami oraz innymi przyborami plastycznymi, które zapewniają rozwój zdolności manualnych oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej niezbędnej później podczas nauki pisania.

Z tego względu warto proponować dziecku zabawy i zabawki angażujące je do aktywności na wiele różnorodnych sposobów, także tych związanych bezpośrednio z rysowaniem, malowaniem, lepieniem z plasteliny oraz innymi sposobami na wyrobienie odpowiednich nawyków trzymania przyborów plastycznych i wyrażania własnych uczuć poprzez prace plastyczne.

Zabawki pozwalające na rozwój umiejętności manualnych przedszkolaka

Zabawki odgrywają w życiu naszych dzieci bardzo ważną rolę. Nie tylko stymulują bezpośrednio ich rozwój, ale także dają możliwość ćwiczenia wyobraźni, nauki kształtów i kolorów, koordynacji ruchowej, czy spostrzegawczości. Wybierając zabawki dla dziecka, warto zwracać uwagę nie tylko na modę, ale także powrócić do przedmiotów, które sami znamy z naszego dzieciństwa i wspominamy czasami z uczuciem tęsknoty.

Co rozwinie zdolności manualne Twojego dziecka?

Jeżeli szukasz dla swojego dziecka fajnych zabawek oraz akcesoriów do pokoju, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami i zyskaj możliwość stałego wpływu na stopień doskonalenia umiejętności manualnych twojego malucha. Pomogą Ci w tym:

Zabawki uruchamiające dziecięcą wyobraźnię — tutaj szczególną rolę odgrywają wszelkiego rodzaju klocki dopasowane do wieku i umiejętności manualnych dziecka. Możesz proponować swojemu maluchowi zarówno tradycyjne klocki plastikowe, jak i klocki konstrukcyjne, magnetyczne oraz piankowe, które w zależności od potrzeb mogą służyć także jako wygodna mata do zabawy na podłodze lub dziecko może z nich wykonać ogromne przestrzenne kwadraty oraz układać z nich różnorodne budowle. Klocki piankowe składające się z odrębnych elementów i posiadające dodatkowo na przykład wyciągane literki i cyferki pozwalają dziecku także dopasowywać odpowiednie kształty do otworu, spełniając jednocześnie rolę tradycyjnego sortera, jak i pomagają uczyć się pierwszych literek i układania z nich imiona rodzeństwa czy rodziców oraz wykonywania prostych działań matematycznych.

Tablice kredowe do powieszenia na ścianie — kolejną wspierająca rozwój dziecka zabawką są tablice kredowe, które możemy kupić w wersji do ustawienia na nóżkach lub powieszenia na ścianie, szafie czy drzwiach. Warto wybierać produkty, które pozwalają nie tylko na doskonałą zabawę dziecka polegającą na pisaniu i rysowaniu na powierzchni tablicy, ale także możliwość oszczędności pieniędzy poprzez swoją jakość i możliwość wykorzystania także później, kiedy dziecko nieco podrośnie. Tablica kredowa sprawdzi się zarówno w pokoju przedszkolaka, jak i nastolatka i nie tylko pozwoli rozwijać zdolności plastyczne, ale później także zapisywać ważne notatki czy ćwiczyć zadania matematyczne.

Doskonałej jakości tablice kredowe w różnym rozmiarze kupisz w sklepie tablice-magnetyczne.com . Już dziś sprawdź najniższe na rynku ceny i postaw na jakość, która zapewni Twojemu dziecku długie lata doskonałej zabawy i wpłynie na rozwój jego umiejętności manualnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]