Dekoracyjne ściany w salonie – poznaj obecne trendy!

0
5554

Tynki dekoracyjne to obecnie bardzo modny trend w aranżacji wnętrz. Nic w tym dziwnego, w końcu za ich pośrednictwem można nadać pomieszczeniu unikalnego charakteru, elegancji, a także podkreślić jego nietuzinkowy styl. Poznaj nasze propozycje na dekoracyjne ściany w salonie.

Tynki dekoracyjne, choć znane są już od dawna, to właśnie teraz zdobywają coraz większą popularność. Wszystko za sprawą swojej wyjątkowej struktury, która stała się elementem rozpoznawczym modnego stylu industrialnego, nowoczesnego, urban jugle czy minimalistycznego. Każdemu z nich tynki strukturalne nadają wyjątkowego charakteru, klimatu, a także wyszukanej elegancji. Dekoracyjna ściana w salonie może stać się ozdobą pomieszczenia lub stanowić płaszczyznę do ekspozycji obrazów, zdjęć czy licznych detali dekoracyjnych. W zależności od koncepcji aranżacyjnej możemy stworzyć przytulną i niezwykle wyrafinowaną przestrzeń. Dowiedz się, jak wykorzystać tynki strukturalne w swoim wnętrzu.

Uzyskaj niesamowity efekt dekoracyjny na ścianach w salonie z tynkiem strukturalnym

Salon to kluczowe miejsce w każdym domu. To tu relaksujemy się po całym dniu pracy i spędzamy czas na wspólnym oglądaniu filmów z rodziną oraz znajomymi. Salon to również centrum życia towarzyskiego, w którym przyjmujemy gości. Dlatego tak ważne jest, by w najbardziej reprezentatywnym miejscu w domu panował wyjątkowy klimat sprzyjający wypoczynkowi, jak również żeby był on pełny klasy i charakteru. Taki efekt pomogą uzyskać: tynk strukturalny lub farby dekoracyjne Magnat, dzięki którym połączymy elegancję ze stylem, a także stworzymy miejsce sprzyjające relaksowi.

Ozdobne tynki na ścianę, w zależności od wyboru faktury, mogą stać się efektowną ozdobą pomieszczenia, która nie będzie potrzebowała więcej dodatków. Dlatego też, stanowią one idealne rozwiązanie dla miłośników wnętrz minimalistycznych, którym dodadzą wyjątkowej elegancji. Ozdobne tynki na ścianę doskonale sprawdzają się również w bardziej klasycznych lub eklektycznych aranżacjach, którym chcemy nadać nieco charakteru. Wybranym przez siebie tynkiem o pożądanej strukturze możemy pokryć jedną ze ścian, wokół której w salonie będzie tętniło życie towarzyskie. Dobrze wybrać tę z kominkiem, która podkreśli jego obecność w pokoju, nawet jeśli nie będzie on w danym momencie używany. Przepiękna gra świateł jaką uzyskujemy dzięki strukturze sprawi, że wnętrze będzie bardzo klimatyczne.

Z kolei za sprawą farb dekoracyjnych nadamy pomieszczeniu unikalnej głębi i stylowego wykończenia. Szczególnie polecany jest Stiuk Perłowy lub Stiuk Wenecki. Dzięki temu pierwszemu nadamy wnętrzu wyszukanej elegancji, a także wprowadzimy do pomieszczenia odrobinę świeżości i przestronności. Doskonale sprawdza się we wspomnianym stylu industrialnym oraz nowoczesnym, ale także we wnętrzach urządzonych z przepychem (np. pomieszczenia w stylu amerykańskim).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wspomnianych tynkach na ścianę sprawdź przykładowe aranżację pod linkiem: http://dekoracje-scian.com.pl/tynki-strukturalne-piekne-efekty-scianie/ .

Beton dekoracyjny na ścianie w salonie

Tynk dekoracyjny beton magnat style to propozycja dla osób, które uwielbiają nowoczesne wnętrza z klasą. Dzięki niemu zaaranżujemy surową i wytworną przestrzeń. Doskonale sprawdza się w salonach, w których pragniemy zachować spokój i harmonię. Dodając do niego liczne zielone kwiaty uzyskamy przestrzeń bliską natury, sprzyjającą wyciszeniu i relaksowi. Z kolei dodając do wnętrza drewno w postaci półek, regałów oraz podłogi ocieplimy tę surową przestrzeń.

Efekt betonu na ścianie w salonie to obecnie wiodący trend wykorzystywany przez światowej sławy projektantów. Dzięki niemu pomieszczenie nie tylko zyskuje na charakterze, ale staje się również eleganckie i przestronne.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]