Zapytaj ludzi o pomoc. Pamiętaj, że nie możesz tego zrobić. Możesz poprosić o pomoc. Przez większość czasu ludzie chcą w jakikolwiek sposób pomóc. Mogą jednak potrzebować pomocy, aby dowiedzieć się, co Ty i Twoja ukochana potrzebujesz. Porozmawiaj z każdą osobą (przyjaciółmi i rodziną), aby pomóc Ci zaspokoić potrzeby.

Mogłabyś powiedzieć: „Wiem, że zależy mi na Jane, zastanawiałem się, czy mógłbyś trochę pomóc”.

Spróbuj zaoferować osobie, która pasuje do ich umiejętności. Alternatywnie zapytaj ich, co chcieliby pomóc, zwłaszcza jeśli oferują.

Uzyskać profesjonalną pomoc. Jeśli ukochana osoba ma długotrwałą, ciężką chorobę, często potrzebna jest pomoc zawodowa. Opieka zastępcza jest świetną opcją na uzyskanie pomocy i od czasu do czasu dając sobie przerwę. Być może twoja bliska musi być w długoterminowej placówce opieki lub spędzać czas w dorosłej opiece przed dziećmi kilka dni w tygodniu, która ma możliwość zapewnienia opieki nad Twoim bliskiej osoby. [17] Może zachowasz swojego ukochanego w domu, ale musisz wynająć pomoc, aby przyjść i zapewnić troska o ukochaną osobę. Tak czy inaczej, mając profesjonalny dochód, możesz znieść trochę ciężaru.

Niektóre społeczności oferują ochotnicze pracowników opieki, którzy mogą przyjść i opiekować się Twoim bliskim przez kilka godzin, aby można było zerwać. Możesz uzyskać więcej informacji na temat opieki zastępczej dla starszych osób za pośrednictwem lokalnej Agencji ds. Osób Starszych.

Rozważając profesjonalną pomoc, może być konieczne przekonanie, jeśli chodzi o ukochaną osobę. Oznacza to, że niektórzy ludzie nie lubią pomysłu na pomoc zewnętrzną. Jednak większość ludzi przyzna, kiedy zdają sobie sprawę, że nie możesz zrobić wszystkiego samodzielnie. Jeśli twoja bliskość jest szczególnie przeciwna idei, być może trzeba mieć kogoś, kto był w tej samej sytuacji (jako opiekun lub profesjonalista) porozmawiać z osobą.

Decydując się na kogoś, kto wynajmuje, najpierw spoglądaj na rodzaj opieki, której potrzebujesz pomocy. Na przykład, może być potrzebna pomoc lekarska, dostarczanie rzeczy takich jak pomoc łazienkowa, a nawet rzeczy takie jak gotowanie i czyszczenie. Opieka medyczna, taka jak opieka w domu, pomaga w sprawach takich jak dostarczanie leków i wymaga zamówienia lekarza.
Niektóre zdrowie w domu mogą być objęte programami takimi jak Medicare. Upewnij się, że zapytasz, co ubezpieczenie obejmuje podczas szukania profesjonalnej pomocy.

Jeśli twój ukochany cierpi na chorobę kończącą, hospicjum może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, które może zapewnić opiekę nad bliskim, jeśli ma 6 miesięcy lub mniej życia.

fabrykafigury.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]