Zagrajcie razem ze mną - gry planszowe dla dzieci

Wspólna zabawa z rodzicami to najlepsza rozrywka dla małego dziecka. Razem spędzony czas pogłębia więź emocjonalną. Ciekawe gry, przez zabawę mogą też wiele nauczyć. Duża część z nich jest rozrywką nie tylko dla dziecka, ale i dla dorosłych. Warto rozejrzeć się i znaleźć gry logiczne dla dzieci, które będą wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i nauki.

Jak gry planszowe dla dzieci wpływają na ich rozwój

Ciekawa i rozwijająca zabawa jest tym, czego powinniśmy zapewnić naszemu dziecku pod dostatkiem. To nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu i zajęcie czymś uwagi dziecka. Gry planszowe dla dzieci to pretekst do rozwinięcia wielu umiejętności przydatnych w życiu. Fakt, że dzieci uczą się przez zabawę brany jest pod uwagę także przez producentów gier i zabawek. Wbrew pozorom, wiele z gier na pozór służących rozrywce pomaga dzieciom w szybszym rozwoju i doskonaleniu umiejętności.

W co powinny nauczyć się grać dzieci

Przykładem gier, które pomagają w rozwoju dziecka mogą być gry zręcznościowe, dzięki którym dzieci ćwiczą refleks i dobrą koordynację ruchową. Gry logiczne dla dzieci uczą radzenia sobie z problemami i sposobów wyjścia z trudnych sytuacji. Pomagają też w opanowaniu emocji i logicznym myśleniu w sytuacjach stresowych, jakimi bez wątpienia są emocje towarzyszące rozgrywce. Z kolei, gry strategiczne, zarówno planszowe jak i komputerowe wytwarzają u dziecka umiejętność planowania i analitycznego myślenia.

Nie trzeba jednak szukać bardzo wymyślnych i nowych gier. Wśród klasyków znajdzie się wiele pozycji, które będą ciekawe i pouczające dla dziecka. Przykładem takiej gry może być domino. Inne gry logiczne dla dzieci to chociażby memory, które rozwijają pamięć, są także pretekstem do nauki nowych słów.

Niewątpliwie, podstawową umiejętnością jakiej dziecko uczy się grając jest świadomość, że nie zawsze się wygrywa oraz fakt, że przegrana nie oznacza końca świata.

Jak zachęcić dziecko do zabawy?

Postawione w tytule pytanie jest w zasadzie retoryczne. Jeśli gra jest ciekawa, dziecko bez problemu zainteresuje się nowym prezentem i chętnie będzie spędzać przy niej czas. Warto też pozwolić mu spróbować swoich sił w rywalizacji z rówieśnikami, a także z dorosłymi. Gry planszowe dla dzieci mogą być wspaniałą rozrywką dla wszystkich domowników. Wspólna zabawa to doskonały sposób na zacieśnienie więzi. Dodatkowo, gry logiczne okazują się często naprawdę interesujące i wciągają do świata zabawy nie tylko maluchów.

Dlatego pokazujmy dzieciom jak wiele jest różnych możliwości zabawy, zarówno indywidualnej jak i grupowej. Jest to szczególnie ważne w czasach kiedy monopol na wszelką rozrywkę próbują zgarnąć komputery.

Artykuł powstał przy współpracy z Księgarnią Conrad24.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]